Tento web je ve zkušební fázi, některé funkce a popisy ještě nefungují tak, jak bychom rádi.

E-shop odpovídá výběru tomu co nabízíme a máme uloženo v naší klasické kamenné prodejně. Odpisy prodejů se dělají ručně, takže se může stát, že si objednáte něco co se před chvílí prodalo na pultu, takové nepříjemnosti se nedají vyloučit, ale celková nabídka je přes 20 000 titulů, takže pravděpodobnost naplnění objednávky je vysoká.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Mnoho nových titulů (CD/LP), které zde nenajdete, lze snadno objednat z centrálních evropských skladů, pokud něco sháníte, napište...

Pokud se registrujete, máte od příště slevu 4% na vše!

 

 

 

E-shop - popisy stavu jednotlivých titulů v bazaru LP

V antikvariátu / bazaru LP ještě zdaleka nejsou nafoceny a popsány stavy všech titulů, ale pokud popis naleznete, snažíme se používat u vinylů mezinárodní značení stav nosiče lomítko stav obalu (např.: NM /NM), což znamená:


Mint (M) - nové
Naprosto perfektní ve všech směrech. Rozhodně nikdy nehrané, možná dokonce ještě zabaleno v původním plastu. Tento stav odpovídá JEN novému zboží, zde v bazaru jej nenajdete, jen v katalogu nového zboží.

Near Mint (NM nebo M-) - jako nové
Téměř dokonalý stav. Vinyl by neměl vykazovat žádné zjevné známky opotřebení. Kus by neměli mít nic víc než několik drobných vad, jako jsou téměř neviditelné opotřebení kroužku nebo další známky mírného manipulace. Obal LP by neměl mít žádné ohyby, naraženiny, trhliny nebo jiná znatelné podobné vady. Žádné cut-out otvory. A samozřejmě, totéž platí o insertech jako jsou plakáty a podobně. V podstatě LP v téměř bezvadném stavu. NM je nejvyšší cena. Cokoliv, co přesahuje tento stupeň, podle názoru obou kupující a prodávající, stojí za to výrazně více než nejvyšší Goldmine účetní hodnoty.
CD


Very Good Plus (VG +) - velmi dobré plus
Stav vykazuje některé znaky, že bylo hráno a  skladováno předchozím majitelem, který se o něj dobře staral. Povrch vinylu může vykazovat určité známky opotřebení a mohou mít drobné oděrky nebo velmi lehké škrábance, které nemají vliv na poslech. Obal může mít nějaké opotřebení (prstenec) nebo změnu barvy, ale mělo by to být sotva znatelné. Centrální otvor není deformovan opakovaným přehráváním. Vnější obal i vnitřní sáček bude mít nějaké mírné opotřebení, lehce naražené rohy nebo mírně odřený hřbet. Obal může mít cut-out díry, uřízlý roh apod. označující, že byla pořízena z výprodeje.


ještě dopíšeme horší stavy:

Very Good (VG) - velmi dobré

Good (G), Good plus (G+) - dobré

Fair (F) - zrasované

 

u knih je to podobné, tam používáme vlastní orientační zkratky:

intaktní - zázračně zachovalé,  jako nové

vynikající  - kniha byla čtena a skladována, ale s náležitou nejvyšší péčí, vykazuje minimum poškození, vazba není uvolněna, obálka není potrhána ani ušpiněna

velmi dobrý stav - kniha byla náležitě opečována, ale časem utržila několik drobnýc,h nijak zásadních poškození (drobná trhlinka obálky, lehce odřený hřbet, velmi mírné odstarnitelné ušpinění, časem zažloutlé listy - ale nikoli vše najednou...)

dobrý stav - kniha může mít velmi lehce uvolnenou vazbu, nebo odřenný hřbet, obálka bude na okrajích asi s trhlinkami, s knihou bylo zacházeno dobře, ale nikoli s nejvyšší péčí, pravděpodobně byla čtena víckrát než jednou; může mít jedno horší poškození (naražený roh, natržení obálky, drobný flek...)

horší stavy nabízíme zcela vyjímečně a poškození vždy náležitě popíšeme

pokud se stavem dodané knihy nebudete spokojení, samozřejmě vrátíme peníze (pokud zboží doručíte sami zpět...)

 

English

We also send abroad. Use standard basket. We will contact you by e-mail. Prices can be converted into euros or dollars. The ideal form of payment: PayPal.The price of postage is different than after the Czech Republic:
Europe (EU) shipping:

1CD euro 4.9 euros

1LP or 2CD € 8.9

2LP / 3-4CD 14.9 euros (max 2 kg)


shipping outside EU (Europe):

1CD € 6.9

1LP or 2CD € 11.9

2-4LP / 3-6CD 19 euros (max 2 kg)


Reliable all packaging; registered mail (airmail)