káva - Café Forestal (500g)

Neznámé

8000029

Skladem


181,75

200,00


Silně aromatická káva z Kostariky s jemně kořeněnou chutí

Café Forestal je 100% arabská káva a je pěstována malorolníky v Kostarice v kooperaci s COOCAFE. Café Forestal přispívá finanční pomocí do Fondu pro udržení rozmanité flóry a fauny v oblastech tropického deštného pralesa a suchých pralesů v Kostarice.

Tato vysoce kvalitní káva s ochrannou známkou Fair Trade má dvě výhody: 1. výbornou chuť, 2. podpora pěstitelů kávy v rozvojových zemích. Káva má silné aroma a jemně kořeněnou chuť. Je jemně pomletá a vakuově zabalená bez hliníkového obalu.

Co je Fair Trade?
Fair Trade (do češtiny překládáno také jako Spravedlivý či Férový obchod) je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním "férových" obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích. Fair Trade tak poskytuje konkrétním lidem v rozvojových zemích šanci vymanit se z bludného kruhu bídy vlastními silami a žít důstojný život. Odkupní cena surovin (např. káva, banány, bavlna) je nastavena na určitou úroveň a nepodléhá výkyvům trhu.

Fair Trade současně dává spotřebitelům jedinečnou možnost snadno a účinně podpořit alternativní ekonomický model, dát hlas jinému způsobu obchodování a výroby a v neposlední řadě získat velmi kvalitní výrobky za odpovídající cenu. (zdroj: wikipedia)

další informace:
fairtradecentrum.cz
www.fairove.cz
www.fairtrade.cz