čaj - Bio čaj Darjeeling - první sběr FT

Neznámé

8000023


100,00

110,00

Je nám líto. Toto zboží již nelze objednat, je vyprodáno.


Nejjemnější černý vysokohorský čaj (100g)

Tento jakostní čaj z prvního sběru pochází z čajové plantáže Samabeong a dalších plantáží z oblasti Darjeeling v Indii od našeho obchodního partnera TPI. Tyto plantáže jsou obhospodařovány podle ekologických pravidel. Za spolupráce pracovníků a managementu a s pomocí zvýšených nákupních cen, které odběratel vyplácí v rámci Fair Trade, byla provedena výstavba společenského centra a školy. Dále jsou stejným způsobem financovány příjmové, zdravotní a vzdělávací programy pro pracovníky na čajových plantážích a jejich dětí.

Co je Fair Trade?
Fair Trade (do češtiny překládáno také jako Spravedlivý či Férový obchod) je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním "férových" obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích. Fair Trade tak poskytuje konkrétním lidem v rozvojových zemích šanci vymanit se z bludného kruhu bídy vlastními silami a žít důstojný život. Odkupní cena surovin (např. káva, banány, bavlna) je nastavena na určitou úroveň a nepodléhá výkyvům trhu.

Fair Trade současně dává spotřebitelům jedinečnou možnost snadno a účinně podpořit alternativní ekonomický model, dát hlas jinému způsobu obchodování a výroby a v neposlední řadě získat velmi kvalitní výrobky za odpovídající cenu. (zdroj: wikipedia)

další informace:
fairtradecentrum.cz
www.fairove.cz
www.fairtrade.cz