medovina - Bio Met 0.75l (Gepa)

Neznámé

8000009


199,14

219,00

Je nám líto. Toto zboží již nelze objednat, je vyprodáno.


Bio Met (0.75l)
Vyrobeno podle staré incké receptury z medu z divoce rostoucích květů Latinské Ameriky.

V latinské Americe spolupracuje Gepa se včelaři, kteří jsou organizovaní v malých skupinách a organizacích. Pro mnoho zemědělců je včelařství naléhavě nutným vedlejším příjmem. Vyšší cena tohoto výrobku zaručuje rozvoj zmiňovaných včelařství a vybudování svépomocných včelařských organizací.

Tato medovina obsahuje 12% alkoholu. Podává se jako vychlazený aperitiv, v míchaných nápojích (např. s pomerančovou šťávou a sektem) nebo jako horký nápoj pro dobré usínání.

Tato vysoce jakostní medovina je označena ochrannou známkou TRANSFAIR pro férový obchod. Férový obchod zaručuje samostatnost a zrovnoprávnění v obchodování obvykle znevyhodněného partnera z třetího světa.

Co je Fair Trade?
Fair Trade (do češtiny překládáno také jako Spravedlivý či Férový obchod) je obchodní partnerství, jehož cílem je přímá a účinná podpora znevýhodněných výrobců z rozvojových zemí. Toho se snaží docílit především poskytováním "férových" obchodních podmínek pro zapojené výrobce, důrazem na dodržování základních norem pracovního práva a ochrany životního prostředí a zvyšováním informovanosti spotřebitelů o situaci malých zemědělců a řemeslníků v rozvojových zemích. Fair Trade tak poskytuje konkrétním lidem v rozvojových zemích šanci vymanit se z bludného kruhu bídy vlastními silami a žít důstojný život. Odkupní cena surovin (např. káva, banány, bavlna) je nastavena na určitou úroveň a nepodléhá výkyvům trhu.

Fair Trade současně dává spotřebitelům jedinečnou možnost snadno a účinně podpořit alternativní ekonomický model, dát hlas jinému způsobu obchodování a výroby a v neposlední řadě získat velmi kvalitní výrobky za odpovídající cenu. (zdroj: wikipedia)

další informace:
fairtradecentrum.cz/
www.fairove.cz
www.fairtrade.cz