Holubec Jindra - Valerij Dubjanin (180g černý) vinyl + CD zdarma)

Polí5

EPP 016-1

Skladem

Akce

205,79

249,00


Oficiální debut Jindry Holubce Valerij Dubjanin vychází na kvalitním 180g vinylu, jako bonus k LP je vylisované CD se stejným materiálem (řekněme – k LP CD zdarma, či naopak; nebo dva nosiče za cenu jednoho…). V tomto souborném vydání (samostatně nejsou CD či LP k disposici) jde o domácí prvenství, ve světě se ale již příloha lisovaného CD k LP stává pomalu běžnou praktikou. Celá edice je ručně číslovaná, vychází 400 ks na černém vinylu a 100 ks sběratelsky ultralimitovaných na dvoubarevném vinylu (odborně jde o tzv. multicolor splatter vinyl; po odlivu vydávání gramodesek kolem roku 1992 je to pravděpodobně první český titul v této podobě).

Jindra Holubec je v okolí Bruntálu, kde žije, dobře znám ze svých různých projektů, kdo chce jej ale mohl zaregistrovat i jako vítěze vyhledávací přehlídky talentů “Malá Alternativa“. Od té doby se pravidelně objevuje na festivalech po celé republice.

Dnešní doba přeje zralým solitérům přicházejícím jakoby odnikud, zničehonic a bez jednoznačného žánrového zařazení (viz Baumaxa apod.). Nejinak je tomu u Jindry – desetiletí aktivního hraní vykrystalizovalo do zcela jedinečné podoby tohoto vyzrálého autorského debutu. Album spojuje nespojitelné – jakoby Petr Váša byl folkař a chtěl hrát jako James Brown. Textová složka je kapitola sama o sobě. Holubcovo reflektování reality optikovou svérázného humoru na hranici vážnosti a nonsensu je neodolatelné…

Název projektu „Jindra Holubec“ je mírně matoucí – ano, hlavní a reálnou postavou je Jindra Holubec, ale poslední několik let se jedná o duo, kde Jindrovu elektrickou kytaru doplňuje bratr Michal s basou. Bratrský rockový feeling je i hlavní osou celé nahrávky .

Produkce desky se ujal Tomáš Vtípil – všestranný brněnský hudebník (píše scénickou hudbu nebo také hraje v současné sestavě DG307 a v dalších projektech).

Významný podíl na semknutosti alba má Vladimír Václavek (spolupráce s Bittovou, ex Dunaj), který hostuje na kytaru. Václavkova přítomnost je hrdým přihlášení k brněnské alternativě, aniž by šlo o berličku ze slepé uličky.

Finální mastering provedl Ondřej Ježek - producent, zvukař a leader Anděly ověnčených OTK (namátkou spolupracoval na projektech Ecstasy of St. Theresa, Baumaxa, WWW, Tata bojs a mnoho dalších).

tracklist:
01. George Peterson
02. Jasan
03. Pavel bourá maso
04. Plot
05. Valerij Dubjanin
06. Dojezeno, dopito
07. Slunko
08. Srdcechody
09. Ticho
10. New York
11. Frankie Jones

ukázky a web kapely: http://bandzone.cz/jindraholubec

další technické údaje alba:
Jindra Holubec - zpěv, kytara, hudba, texty
Michal Holubec - basa

hosté:
Tomáš Vtípil - housle
Vladimír Václavek - el. kytara
Sorah Irijflov – klávesy
Martin Dřevojánek – kytara (1)

nahrál - Martin Dřevojánek v květnu 2008 v Karlovicích
zvuk - Tomáš Vtípil, Martin Dřevojánek
mix - Tomáš Vtípil (únor 2009) ve studiu dinn (dinn is not noise)
produkce - Tomáš Vtípil & Jindra Holubec
mastering - Ondřej Ježek, studio Jámor (březen 2009)
návrh obalu - Sorah Irijflov
realizace obalu - Jan Krucký
překlad - Lukáš Houdek
večírky řídil - Valerij Dubjanin

ZJEDNODUŠENÁ ANOTACE:
Alternativní duo ve složení kytara a basa obnažuje post folk, jazz i funk, nad nimiž tepe rockový feeling.