25. června zahrají v Akropolis staří známí Enon

Enon jsou v České republice jako doma: hráli tu už čtyřikrát, loni v prosinci jim tu dokonce vyšel sedmipalcový singl. 25. června se znovu představí v Praze, a to v žižkovském Paláci Akropolis. Na koncet zvou organizátoři ze Silver Rocket, vstupenky v předprodeji seženete i v naší prodejně....

Doufáme a předpokládáme, že Enon nemusíme nikomu bůh ví jak představovat. Zastavujou se u nás poněkolikátý, naposledy minulý rok na podzim, kdy čelili natřískaný Sedmičce. Tentokrát si užijeme jejich hudbu v prostředí Akropole a společnost jim bude dělat další dobrá kapela, Vas Szuszanne.

enon Kdyby náhodou někdo přeci jen potřeboval podat pomocnou ruku: Enon jsou kapela původem z New Yorku, kterou založil kytarista John Schmersal z tragicky zaniklejch Brainiac. Do kapely následně přišla basistka svýho času megaslavnejch Blonde Redhead Toko Yasuda a bubeník Matt Schultz, a klasická sestava byla na světě. V roce 2002 a 2003 následovaly krátce po sobě na Touch and Go skvělý desky High Society a Hocus Pocus, a pak přišla čtyřletá odmlka, po který přišli Enon s čerstvou a dobře přijatou deskou Grass Geysers... Carbon Clouds. Na většině svejch evropskejch turné navštívili i Prahu, takže můžeme právem prohlásit, že se jedná o dobrý starý známý.

Enon jsou ve všech směrech sympatická kapela: rádi a hodně hrajou, svoje turné si domlouvají sami, a to podobně neodolatelným chaotickým způsobem, jak se stavěj i ke svojí hudbě: prostě je radost s nima spolupracovat. Milujou vinyly a sedmiplace – jak známo, jeden z nich vyšel minulý rok i u nás, v péči Silver Rocket. Jejich zvláštní „pop“, kterej by zřejmě v žádným běžným rádiu nehráli (i když by rozhodně měli), okořeněnej solidním tahem na bránu, zvláštníma zvukama, špetkou japonské ženskosti a s potenciálem stadiónovejch hymen funguje na pódiu vždycky skvěle: a ve specifickým prostředí Akropole (a mimochodem s novým bubeníkem Andym z Gogogo Airheart) by se tenhle koncert mohl stát nezapomenutelným zážitkem.

Po boku Enon se představí kopřivničtí Vas Szuszanne, kapela, která do Prahy bohužel nezajíždí tak často, i když bychom ji tu rádi viděli co nejvíc. V Akropoli si jejich zpěvák Vilém bude moci stoupnout ještě dál od mikrofonu, než obvykle bejvá jeho zvykem – takže skvělá show je dvojnásob jistá.

Silver Rocket

Jeden z obvyklých předprodejů je v naší prodejně v Dittrichově ulici. Lístky tu pořídíte za 300 korun, na místě budou k mání o padesát korun draže.

další podrobnosti, ukázky:
www.silver-rocket.org
www.myspace.com/enonmusic
www.myspace.com/vasszuszanne