Derniéra klasického filmu Upír Nosferatu s hudbou Dg 307

Teprve rok pravidelně fungující holešovický otevřený prostor La Fabrika uvede derniéru promítání slavného Murnauova filmu ve spojení se Zajíčkem & spol. Těšme se na smyčcovou smyslnost (3 x housle, 1x violoncello, 1x tympány, hlas, rozladěná citera) a expresionistické černobílé drama. – Poslední příležitost!

Upír Nosferatu je vedle Kabinetu doktora Caligariho asi nejznámější snímek tzv. německého expresionismu a zároveň jeho velký rival. Jestliže svérázný psychiatr Caligari proslul svým stěhovacím pouťovým kabinetem s loutkou Césarem, o necelé dva roky starší Nosferatu ovládá barvitý svět přírodních sil a pohrom. Film navýsost inspirativní, košatý, neuspořádaný a makabrický je stále velkou výzvou pro živý hudební doprovod (např. ART ZOYD, FAUST, UŽ JSME DOMA atd).

Dg 307 se s Murnauem setkali už před několika lety, jejich hudební doprovod je zaznamenán na stejnojmenném CD od vydavatelství Guerilla rec.
Hudba kopíruje děj filmu, dramaticky vypjaté momenty střídá s uvolněnějšími pasážemi. Promítání bude doplněno živým improvizovaným textem Pavla Zajíčka vytvořeného na základě překladu Ester Svátkové.

Akce je realizvána v rámci cyklu Filmové dialogy, který uvede přední současný dramatik a režisér Miroslav Bambušek.

Podrtrženo, sečteno:
Upír Nosferatu + DG 307
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens, Německo 1922, 65 minut, režie : Friedrich Wilhelm Murnau
Úterý 1. dubna 2008, 19.30
La Fabrika
(Komunardů 30, Praha 7, Holešovice)
http://www.youtube.com/watch?v=m1WqERFpoeM
http://www.lafabrika.cz