Experimentální večer Parasiting On Music potřetí

Třetí díl volné experimentální série v režii vydavatelství KLaNGundKRaCH se odehraje 14. května v pražském klubu Final a opět předvede tři různé varianty pohybu po okraji soudobé hudby. Vystoupí Jeff Surak se svým projektem Violet (US), Rinus van Alebeek (NL) a domácí scénu zastoupí duo Gustav Tutre & Kateřina Zochová.

violet Třetí díl volné experimentální série v režii vydavatelství KLaNGundKRaCH se odehraje 14. května v pražském klubu Final a opět předvede tři různé varianty pohybu po okraji soudobé hudby. Vystoupí Jeff Surak se svým projektem Violet (US), Rinus van Alebeek (NL) a domácí scénu bude zastupovat duo Gustav Tutre & Kateřina Zochová.

Jeff Surak, tvůrce abstraktních zvukových kompozic, milovník sinusových vln a vyšších frekvencí, využívající nejrůznější elektronické i akustické nástroje, obstarožní gramofony a manipulované pásky, se pohybuje v oblasti experimentální hudby od začátku 80. let. Svoji sólovou tvorbu prezentoval – převážně na vlastním kazetovém labelu Watergate Tapes – pod jménem -1348-, vedle toho spolupracoval například se Zanem Hoffmanem, Crawling with Tarts nebo Johnem Hudakem a vystupoval s industriální skupinou New Carrollton. V 90. letech žil a tvořil převážně v Rusku (skupina Sovmestnoye Predpriyatiye), od přelomu tisíciletí pak působil s Jamesem Gugginem v improvizačním duu V. Po jménem Violet Surak vystupuje od roku 2002 a má na kontě více než 20 alb na různých formátech (nepočítaje v to četné kolaborace) Od stejného roku také vede label Zeromoon a každoročně ve Washingtonu DC pořádá Sonic Circuits Festival, na kterém vystoupilo mnoho významných postav experimentální hudby, např. Faust, Jandek, Phil Niblock, Wolf Eyes, Evan Parker, Matmos, Andrea Parkins nebo Elliott Sharp.

rinus Jeffa Suraka jakožto headlinera večera doprovodí jeho souputník, holandský elektronický hudebník, výtvarník a spisovatel, Rinus van Alebeek. K hudbě se dostal poměrně pozdě – v roce 2000 (je ročník 1958) a od té doby vydal řadu alb na značkách ZH27, Zeromoon, Foreign Lands, White Tapes. conv.net a Palustre. Pracuje převážně s terénními nahrávkami, z kterých během svých performancí mixuje mnohovrstevnaté zvukové asambláže. Často využívá také mluvené slovo, ať už živě či z nahrávek, a vytváří svébytnou zvukovou poezii. Zahraniční hosty doplní dvojice mladých brněnských performerů Gustav Tutre a Kateřina Zochová, od nichž podle jejich vlastních slov můžeme očekávat „nějakou tu elektroakustickou hudbu s ,živou‘ harfou a kytarou“.

Vstupné 150, studenti 120. Akci finančně podpořila Studentská rada FFUK.

http://myspace.com/microk7
http://myspace.com/rinusvanalebeek
http://myspace.com/gustavtutre
http://www.myspace.com/pjanka

http://klangundkrach.net
http://finalclub.cz
http://strada.ff.cuni.cz/