Filmový tip: Prosíme přetočte

Prosíme přetočte je nový film režiséra Michela Gondryho, nápaditého tvůrce videoklipů a mimo jiné autora Věčného svitu neposkvrněné mysli. Snímek o dvou kamarádech, točících z nutnosti lo-fi verze slavných filmů, potěší všechny příznivce DIY estetiky a osobitého humoru.

prosíme přetočte Zápletka filmu se má asi takto: Jerry a Mike jsou odvěcí kamarádi. Když se potrhlému mechanikovi Jerrymu nechtěně podaří zničit všechny nahrávky ze zapadlé předměstské videopůjčovny, kterou dostal Mike po dobu dovolené jejího majitele na starosti, mají nůž na krku. Během odpoledne natočí vlastní verzi Krotitelů duchů, která se dostane náhodou do rukou skupince teenagerů, jenž projeví zájem o další film z jejich dílny.

S nečekanou poptávkou se Jerry s Mikem pouští do dalších a dalších filmových remaků, při nichž vtahují do hry své známé i kolemjdoucí a svépomocí vytváří osobité kostýmy, kulisy a scenérie. Z jejich filmů se rázem stává kultovní záležitost, jejíž pověst se však dostane až do holywoodských studií, která za tvůrčím kolektivem vyšle své nesmlouvavé právní zástupce. Bude to znamenat konec filmařů z předměstí, nebo naopak jejich vzlet ke slávě?

Michel Gondry v tomto filmu prokazuje sobě vlastní nadsázku a až dětskou hravost, které dosahuje jednoduchými digitálními triky a vyřáděním se při modelování lepenky a alobalu. Prosíme přetočte je oslavou jednoduchosti a nakažlivého zapálu pro lo-fi a DIY estetiku, díky níž se snadno přehlíží i některé občas až trochu podbízivé Jerryho fórky (hraje jej komik Jack Black). Režisér navíc do svého okouzlení filmem vtahuje i diváky, kteří se přes internetové stránky mohou zapojit do "pirátského" natáčení slavných snímků.

podívejte se na trailer:

web filmu: www.bekindmovie.com