Guerilla Records chystá na podzim smršť nových titulů

Archivní koncertní nahrávka DG 307, album písničkářky Dáši Vokaté, novinka noise-industrialistů Napalmed i "sebrané spisy" podivínského uskupení Žabí hlen jsou na nejbližší týdny ohlášené počiny lounského vydavatelství Guerilla Records, jenž má v nabídce Polí pět své nezastupitelné místo.

Guerilla Records Tituly nabitý podzim se dá očekávat od vydavatelství Guerilla Records. Kromě Dégéček, Dáši Vokaté, Napalmed a Žabího hlenu, jimž jsou věnovány následující řádky, by se měly v následujících měsících s emblémem lounské značky na obalu objevit také desky New Kids Underground, Plastic People s Agon Orchestra nebo archivy skupin Odvážní bobříci a Pro pocit jistoty, Josefa Vondrušky a také kolekci raných a raritních písní Houpacích koní. Další podrobnosti hledejte na adrese www.guerilla.cz.

DG 307 - Magický město vyhořelo!
Dvorní kapela lounské značky rozšíří svoji bohatou diskografii o nahrávku ojedinělého koncertu, kterým se v roce 1994 otevíral klub v Jilské. Album Magický město vyhořelo zachycuje mimo jiné i několik zapomenutých skladeb z repertoáru této originální skupiny. Křest alba a "re-make" tohoto koncertu v původní sestavě se uskuteční 28. září v Divadle Na zábradlí.

Dáša Vokatá - Bojovníci snů
Už na konci příštího týdne se objeví nahrávka poměrně známé postavy domácího undergroundu sedmdesátých let, písničkářky Dáši Vokaté. Album Bojovníci snů nabídne čtrnáct skladeb ve skromném aranžmá hlasu a akustické kytary, v nichž může nejlépe vyniknout její naléhavé poselství.

Napalmed
Poměrně nedávno po své třetí řadovce iii rozšíří bohatý katalog Guerilla Records a především svůj vlastní mosteční noise-industrialisté Napalmed. Aktuálně dvojčlenné uskupení, v němž neúnavného Radka Kopela momentálně doplňuje Martin Bechyně, tentokrát povolalo do zbraně hostujícího japonského saxofonistu Hiroyuki Fujiwaru.

Žabí hlen
Archivní činnost Guerilla Records pokračuje též osmdesátiminutovým ohlédnutí tvorbou legendárního uskupení Žabí hlen (více na stránkách projektu Bigbít), jenž na sebe upozornilo na VII. Pražských jazzových dnech. Produkce tohoto personálně značně proměnlivého spolku, jehož vystoupení či spíše happeningové performance by se daly spočítat na prstech rukou, se svým pojetím blížila rané tvorbě DG 307. Archivní album představí průřez jejich repertoárem z let 1978 - 1982, doplněný zasvěceným komentářem, historickými rešeršemi a řadou fotografií.