Koncertní smršť nejen ze Silver Rocket

Něco se začalo měnit, živá hudba se začíná rozjíždět v nebývalém množství i kvalitě. Pražáci si mohou užívat agilních Silver Rocket (viz soupis akcí dále). Současně se mobilizují i ostatní a třeba právě prvního máje bude na Císařské louce ZDARMA Festival proti rasismu - doporučuje vše!

1. máje se bude konat na Císařské louce v Praze 5 Festival proti rasismu - tam budeme všichni „barevný“. Na Císařskou louku exkluzivně zavítají švédští The (International) Noise Conspiracy, punkrockoví buřiči, kteří vyprodávají stadiony, aniž by ze svého poselství jakkoliv slevili. Jde o jejich jediný koncert v Evropě tohoto jara! Z domácí scény se představí nekompromisní hiphoper Wladimir518, česká ska kapela Fast Food Orchestra, následují veteráni noise hardcoru Gnu. Další várku hip hopu naservíruje Jay Diesel a našláplý punk dodají Die Outsiders. Další pestrou hudební směs vám nabídne DJ stage. Na místě budou také stánky hnutí, organizací a skupin, které kriticky přistupují k současné společnosti. Ochrana práv zvířat bude podpořena vegetariánským i veganským občerstvením. Součástí programu budou i sportovní atrakce, workshopy a žonglování, tetovací salón, čítárna, promítání dokumentů, dětský koutek pro rodiny s dětmi. Noční atmosféru oživí fireshow. Akce je připravená na dobrovolném základě, proto je také vstup na festival zcela zdarma.

Na začátku zmiňovaní SR budou mít na svědomí v dalších dnech tyto akce:
5. května v Akropoli: SHELLAC + ALLROH
Steve Albiny je dostatečně známá persona, jestli se svými Shellac předvede jen polovinu energie z poslední desky, bude to výtečné!

9. května v Akropoli: BORIS + GROWING
Japončtí Boris se vrací, eklektická smršť, která se už nikdy nemusí opakovat - z těch by mohl mít Zappa radost...

24. května v Akropoli: DINOSAUR Jr. + AWESOME COLOR
Důležitá "indie" hvězda, která stále nemá svá nejlepší léta za sebou, poprvé v ČR!

Kapela Scotta McClouda, zpevaka a kytaristy Girls Against Boys (a taky Soulside a New Wet Kojak), poněkud temnější a akustičtější post punk...

12. června na 007: BULBUL + ZKOUŠKA SIRÉN
Rakouští miláčci UV SR, jistě pro mnohé objev roku...

25. června v Akropoli: ENON + support
Elektrizující protopunkový hračičkové...

26. června v Rock Café: CULT OF LUNA + THE OCEAN
Hypnotický postmetal...

vyčerpávajíci podrobnosti: http://www.silver-rocket.org