Květy přicházejí s novým i starým albem

Brněnská alternativní kapela Květy na Indies Scope vydala své páté album "Myjau" a zároveň do světa vypustila i reedice neoficiálního debutového alba "Daleko hle dům". Květy představují skutečný výkvět brněnské alternativy. Striktně drží rozdíl mezi pódiovou a studiovou produkcí...

KvětyBrněnská alternativní kapela Květy nedávno na Indies Scope vydala své páté album "Myjau", které se stejně jako předchůdci nesnaží napodobit syrovou, skřípavou a pískající koncertní podobu kapely, ale naopak se snaží svůj potenciál prodat dobrým zvukem, hosty a kvalitní produkcí.

Vedle toho se Květy odhodlali k reedici 6 let starého, neoficiálního debutového alba "Daleko hle dům". V roce 2003 vyšlo na CD-R a nějakou dobu již není k dostání. 22. 10. se znovu objevilo s ošetřeným zvukem a velkým barevným digipackovým bookletem. Tuto desku kapela nahrála ještě s Martou Svobodovou v sestavě. Ta kapelu později opustila a založila vlastní Budoár staré dámy.

Svět v podání Květů si udržuje starodávnou tajemnost a barevnost. Při prosekávání nevyšlapaných cest, pro Květy typickém, navíc lze tvořit nejen zcela původní, ale hlavně velmi zajímavou a emocionální muziku s neobvyklou dávkou citu a něhy.