Malá Alternativa bude i letos. Uzávěrka přihlášek na konci září.

Ještě měsíc zbývá kapelám k možnosti přihlásit se do vyhledávací přehlídky Malá Alternativa. Je docela jedno, jestli si libujete v noise rocku, industrialu nebo elektronice, hlavním kritériem nominací je především originalita. Mimochodem, loňským vítězům 01 letos vyšla v edici Polí pět živá nahrávka.

neutrino Stejně jako v minulých letech vyhlašuje Unijazz další ročník vyhledávací přehlídky Malá Alternativa. Ta se letos uskuteční 22. listopadu, opět jako už tradiční součást maratónu koncertů pod hlavičkou festivalu Alternativa. Potencionální zájemci mohou své nahrávky zasílat na adresu Unijazz, Jindřišská 5, Praha 1 (obálku je vhodné výrazně označit "Malá Alternativa") nebo kontaktovat pořádající Unijazz e-mailem na adrese uni@unijazz.cz, a to do konce září. Užší výběr nominovaných kapel zveřejní Unijazz na svých webových stránkách ke konci října. Další podrobnosti na stránkách www.unijazz.cz.

Malá Alternativa je už od roku 1997 nedílnou součástí mezinárodního hudebního festivalu Alternativa, jehož šestnáctý ročník proběhne na konci listopadu i letos. Je to přehlídka mladých, začínajících, nových a hlavně zajímavých projektů bez žánrového vymezení. Na festivalovém koncertě se i tentokrát představí pět projektů, z nichž porota složená z hudebníků, hudebních publicistů, nakladatelů, distributorů a zástupců pořádajícího sdružení Unijazz vybírá ten nejzajímavější. Díky dlouholeté podpoře SAI (Svaz autorů a interpretů) vybraný projekt získá kromě ocenění také možnost nákupu nástrojů či vybavení v prodejnách firmy Praha Music Center, a to v hodnotě 10.000 Kč. Za ta léta Malou Alternativou prošli např. -123 min..., Sledě, živé sledě, Janota 1935, Deverova chyba, Čvachtavý lachtan, Budoár staré dámy, Ememvoodoopöká, První hoře, Neočekávaný dýchánek, Neutrino, Jindra Holubec a řada dalších. Zatím posledním vítězem se stalo uskupení 01, jemuž letos v edici Polí pět vyšla nahrávka s lakonickým názvem Live.