Melanchoholics a Hecate v Praze a Českých Budějovicích

Německá skupina Melanchoholics, křížící industrial, dark ambient a post-rock, zavítá v lednu do Česka. 9. 1. vystoupí v pražském klubu Chapeau Rouge a o den později i v Českých Budějovicích v klubu Mr. Brown. Společnost jim bude dělat temná diva Hecate (usa) a české projekty Selectone (9. 1.) a Kaspar von Urbach (10. 1.).

MelanchoholicsMelanchoholics vznikli na konci roku 2001 v Düsseldorfu. Od svých počátků produkují pomalou temnou hudbu, již sami charakterizují jako „soundtrack ke stavům zoufalství, psychotickým euforiím a intoxikovaným pustinám“. Základ rozvláčných kompozic tvoří nízkofrekvenční elektronické drony, doplňované minimalistickou kytarou a baskytarou. Vedle ambientních a industriálně-noisových kořenů (hráč na elektroniku a šéf vydavatelství Deafborn Records Lutz Bauer stál za projektem Rectal Surgery, se kterým vystoupil na Pražském industriálním festivalu v roce 2002) lze v tvorbě Melanchoholics vystopovat i vlivy post-rockových experimentů a temnějších odnoží metalu.

Melanchoholics vydali dvě alba (eponymní debut v roce 2003 vlastním nákladem a o tři roky později A Single Act of Carelessness na značce MNDR), nové EP má vyjít příští rok na labelu Drone Records. V současné době se snaží experimentovat také se zvukem akustických nástrojů (cello, akordeon), které mixují s terénními nahrávkami a zvuky různých amplifikovaných předmětů. Při živých vystoupeních spolupracují s VJ Invitriolem, který v reálném čase vytváří adekvátní vizuální protějšek k jejich pochmurnému zvukovému světu.¨

Hecate Jako zvláštní host skupiny vystoupí Hecate, američanka s rakouskými kořeny a pověstí nejplodnějšího ženského tvůrce na poli temné elektronické hudby. Zakladatelka labelu Zhark International předvede dark-ambietně-noisový DJ-ský set v duchu svého kolaboračního alba s projektem Lustmord Law Of The Battle Of Conquest.

V roli supportu na pražském koncertě představí nedávný objev české experimentálně-elektronické scény, projekt Selectone, za nímž stojí David Rambousek, východočeský hudebník, výtvarník a zakladatel labelů Mufonic (společně s Petrem Marešem aka prof. Neutrinem) a Ressonus Records. Debutové album Unearthed vyšlo v roce 2006 právě na značce Ressonus. V Českých Budějovicích Melanchoholics doplní pražské trio Kaspar von Urbach se svým psychedelicky zabarveným pojetím noise music.

Selectone POŘÁDÁ:
KLaNGundKRaCH
Noise Assault Agency Budweiss

ODKAZY:
Melanchoholics
Melanchoholics mp3
Hecate
Selectone
Kaspar von Urbach