Nové CD Kaspar von Urbach na KLaNGundKRaCH

Po loňském koncertním cd-r přicházejí Kaspar von Urbach se studiovou nahrávkou Selfbondage. Album byly poprvé představeno v pražském klubu 007, kde KvU předskakovali americkému noise-rockovému triu Sightings. Nyní už album máme i v naší distribuci a jistě stojí za vaší pozornost.

Kaspar von Urbach Nosič obsahuje 6 tracků o celkové stopáži 45 minut a ukazuje skupinu v dosud nejrozmanitější fázi tvorby. Polovinu alba tvoří písně, v nichž se vzdáleně ozývá chladná psychedelie jejích začátků, druhou polovinu instrumentální hlukové skladby, které vznikly postupným ustalováním koncertních improvizací. CD je vypraveno v kartonovém obalu vinylového typu o rozměrech 14x14 cm.

Skupina Kaspar von Urbach vznikla v Praze v roce 2002 a ze začátku ve své tvorbě křížila vlivy německé „Stahlmusik“, industrialu, psychedelického rocku a českého undergroundu (hlavně raných DG 307). Postupem času přešla od sevřených písní k rozsáhlejším skladbám s větším podílem improvizace. Specializuje se na tzv. špinavou práci, tj. na recyklaci materiálu, hru na rozbité, nekvalitní a podomácku vyrobené nástroje a strojky a vedlejší produkty hudebního procesu (nahodilé zpětné vazby, nechtěný šum atd.).

KvU debutovali v roce 2004 koncertním záznamem z klubu Kaštan, následovalo cd-r Frikce (2005) a už zmíněné Live 2007 (společně s bočním projektem RUiNU). V listopadu 2007 založili vydavatelství KLaNGundKRaCH, Selfbondage je čtvrtou položkou v jeho katalogu.

selfbondageg

Kaspar von Urbach Selfbondage
KLaNGundKRaCH 2008
1. E. C. P.
2. Nausea, My Dear
3. FM-SW-MW
4. That Stuff
5. Selfbondage
6. Almost at the End

WEB
www.kvu.klangundkrach.net

KLaNGundKRaCH
http://klangundkrach.net