Noyade, Naked Like A Virgin Bee, Head In Body a Hiss Nausea ve Finalu

Na 12. 7. připravily dvě pražské promotérské jednotky – KLaNGundKRaCH a Letmo Productions – do žižkovského klubu Final bohatý program, kterého se zúčastní dvě francouzská volně-improvizační dua, Noyade a Naked Like A Virgin Bee, a dva zástupci domácí scény: Head In Body a Hiss Nausea.

noyade Na 12. 7. připravily dvě pražské promotérské jednotky, Letmo Productions a KLaNGundKRaCH, do žižkovského klubu Final bohatý program, kterého se zúčastní dvě francouzská volně-improvizační dua, Noyade a Naked Like A Virgin Bee, a dva zástupci domácí scény: Head In Body (ve spolupráci s My Sister Is Pregnant) a Hiss Nausea.

Noyade a Naked Like A Virgin Bee spojuje osoba Erika Minkkinena, plodného pařížského kytaristy, známého zejména z působení ve tříčlenné experimentálně-rockové formaci Sister Iodine, která vydala několik desek na labelech Semantic, Textile Records, Premier Sang a Editions Mego a absolvovala koncerty v Evropě, USA i Japonsku ve společnosti např. Sonic Youth, Faust, Keiji Haina, Melt Banana, Circle X a mnoha dalších. Všichni členové Sister Iodine působili souběžně v mnoha vedlejších projektech, z Erikových jmenujme alespoň Discom a Intertecsupabrainbeatzroomboyz. Kromě vlastní hudební činnosti stojí Erik Minkkinen za labelem Deco a také založil jedinečný festival Placard, při němž publikum poslouchá hudbu výhradně do sluchátek. V Noyade spojil své síly s Davidem Lemoinem (klávesy, fx pedály, hlas), členem punkové kapely Cheveu, a jejich cílem bylo vytvořit „volně-improvizační duo, které by bylo schopné zapadnout do popového rámce“. V Naked Like A Virgin Bee Erikovu netradiční hru na kytaru doplňuje Bianca Hein s podobně atypickými saxofonovými party. Nové, v pořadí druhé album Noyade se názvem Micro-Zugabba > Scream For More! vyjde v den koncertu na KLaNGundKRaCH.

headinbody Francouzské improvizující hudebníky podpoří české projekty Head In Body a poprvé naživo vystupující Hiss Nausea. Head In Body debutoval v roce 2008 na KLaNGundKRaCH a ve své minimalistické elektronické hudbě kombinuje chladnou a odtažitou strojovost s bezprostředností osobního gesta. Přes výrazné vlivy Suicide a Haus Arafna i zvýšenou koncertní aktivitu v posledním roce (předskakování Pan Sonic a U.S. Girls) lze tento projekt považovat za velice intimní a do jisté míry do sebe uzavřenou aktivitu vyrůstající z domácího ohledávání zvuku. Pokud jde o východiska, vše zůstává při starém, na druhou stranu Head In Body jako každé zvíře žijící v noře ví, že občas je nutné vylézt ven. Ve Finalu vystoupí s podporou své časté koncertní spolupracovnice My Sister Is Pregnant.

Hiss Nausea je jednočlenný projekt, za kterým stojí Mty, zpěvák a kytarista pražské indie-rockové skupiny Bugmen a provozovatel labelu Bleeding Ear. Název odkazuje k sólové desce bývalého člena Wolf Eyes Aarona Dillowaye a už z toho je patrné, že se v tomto případě výrazně odklonil od tvorby své domovské kapely: sice občas používá kytaru, ale nevyužívá ji jako tradiční rockový nástroj, ale jako zdroj hluku, zpětných vazeb a dronů, stejně jako hlas nezajišťuje zpěv, ale je vrstven a destruován. Hiss Nausea má za sebou Singl "AM79" na net-labelu Floppy Swop a několik domácích nahrávek, k vydání je v současné době připraveno EP Pyramid Glue.

Noyade
http://www.myownspace.fr/807

Naked Like A Virgin Bee
http://myownspace.fr/963

Head In Body (feat. My Sister Is Pregnant)
http://myspace.com/headinbody

Hiss Nausea
http://myspace.com/dronemonsters

http://klangundkrach.net
http://letmo.net/productions
http://finalclub.cz