River for Sale - křest nového albaTransparent

Po předloňském EP „Live from Living Room“, které bylo po všech stránkách krásnou ukázkou DIY estetiky, vydává trojice z Dolního Podluží u Vansdorfu nové album s názvem Transparent. Naživo jste se s ním mohli seznámit např. v pražském klubu Chateau l’enfer Rouge. Nyní je CD i v Polí pět.

Už na svém debutu River For Sale, hrající ve složení kytara + zpěv, baskytara, klávesy + sampler, představili osobitý mix elektroniky, kytarového noisu a trip-hopu, nyní tento vklad dále rozvíjejí. Pět písní o celkové stopáži 28 minut mapuje poměrně širokou oblast mezi zvukovým experimentováním a sofistikovanou zábavou. Celkově je Transparent v porovnání s debutem méně temné a o něco blyštivější, ruchy jsou sice stále přítomné, ale jako by ustoupily o krok do pozadí. Nahrávka je tentokrát o poznání plastičtější, v čemž lze vidět především přínos Ondřeje Ježka, který se postaral o mixáž a mastering.

Jestliže si RFS své první album připravili zcela sami, o Transparent se podělily dvě značky, které jsou důkazem, že velké věci se dají dělat i na těch nejobskurnějších úrovních: Bleeding Ear Records a KLaNGundKRaCH. Bleeding Ear sdružuje hudební i nehudební projekty kolem skupiny Bugmen a nikde jinde nenajdete tak levná cédéčka jako v jejich katalogu. Pod značkou KLaNGundKRaCH se zase skrývají členové noisového uskupení Kaspar von Urbach, kteří se po období strnulých póz snaží dohnat, co za ta léta zameškali – Transparent je už třetí položkou v jejich katalogu během dvou měsíců.

Křest desky Transparent proběhhl 21. 12. ve 21:00 v klubu Chateau l’enfer Rouge (Jakubská 2, Praha 1) a kromě River For Sale vystoupí ještě skupiny Fetch! a Bugmen.

Vydavatelství KLaNGundKRaCH je nám velmi blízké, takže už druhý den po křtu se Transparent objevilo i v naší distribuci.

http://riverforsale.ragedis.net
http://riverforsale.ragedis.net
http://www.myspace.com/riverforsale
http://bleeding.webz.cz
http://www.klangundkrach.net
http://www.myspace.com/klangundkrach