Silver Rocket uvádí: Melvins a Big Business v září v Akropoli

Klubový podzim v režii Silver Rocket bude snad ještě nabitější než jaro. Před pár dny ohlasili už pátý potvrzený koncert a zároveň velkou událost: návrat legendárních Melvins. 23. zaří v Paláci Akropolis je navíc doplní neméně skvělí Big Business. Jeden z předprodejů bude opět i v Polí pět.

melvins Pokud bychom chtěli měřit (jakkoliv je to nemožné) oprávněnost legendárního statusu na poli alternativní rockové hudby, zjistili bychom patrně, že málokterá kapela se v současnosti může pochlubit tak pevnou pozicí jako Melvins. Módní trendy kolem se střídají a mění, ale Melvins zůstávají a vládnou. Kapela, jejíž jádro tvoří charismatický kytarista a zpěvák King Buzzo a bubeník Dale Crover, „vynalezla“ mučivě pomalý, syrový zvuk vycházející z dřevního hard rocku, na nějž se postupně odvolávaly jak kapely z tzv. „seattleské scény“ a později i drone a sludge pionýři (ne nadarmo se například japonští Boris pojmenovali podle jedné z písní Melvins na albu „Bullhead“). Melvins si ale celá dlouhá léta (jejich počátky sahají až do začátku 80. let) nekompromisně razili vlastní cestu: ať už pomocí téměř neposlouchatelných experimentů, cílevědomě zkoumajících posluchačovu otrlost, nebo pomocí neuvěřitelně hrubých riffů, které hlavně v živém provedení doslova vytlačují z místnosti veškerý vzduch.

Mezi zapřisáhlými fanoušky Melvins najdete Mika Pattona (na jehož labelu Ipecac kapela v posledních letech zakotvila), Kurta Cobaina a Johna Zorna. Jako inspiraci citují Melvins ale i metalové, hardcorové a noise kapely. Jenže tahle legenda se má čile k světu a nežije jen z minulosti: poslední dvě alba („A Senile Animal“ z roku 2006 a letošní „Nude With Boots“) natočili Melvins v jedné z nejlepších sestav celé kariéry. Osborna a Crovera nyní doplňují baskytarista Jared Warren a bubeník Coady Willis z Big Business a Melvins tak i díky dvěma bicím soupravám stvořili naprosto drtivý sound, v němž jeden masivní riff střídá druhý, ještě silnější.

Melvins se v Akropoli představili už v březnu 2001 a pamětníci mluví o nezapomenutelém koncertním zážitku. Pak se Melvins Praze vyhýbali, ale dlouholetý hon na kapelu nyní dospěl ke zdárnému cíli: pevné základy Paláce Akropolis prozkoumají už na konci září. Podrobnosti sledujte na webu www.silver-rocket.org.

Předprodej vstupenek za 580 Kč probíhá i u nás na prodejně!

linky:
www.myspace.com/themelvins
www.themelvins.net
www.myspace.com/bigbigbusiness
www.bigbigbusiness.com