V srpnu dorazí na strahovskou Sedmičku portlandští Menomena

Menomena patří mezi výrazné exportní artikly portlandské scény, jejich mnohovrstevné desky média zbožňují a o jejich koncertech, proslulých bleskovými výměnami nejrůznějších hudebních nástrojů, kolují barvité historky. 10. srpna se o tom můžete přesvědčit na vlastní oči na strahovské Sedmičce.

menomena Po společném nedělním koncertu Mugisona a Parts & Labor se za měsíc chystá další společný "podnik" klubovky Bohemian Like You a kolektivu AM 180. 10. srpna totiž do Prahy na jejich pozvání v rámci svého krátkého evropského turné dorazí formace Menomena. Ta patří vedle 31knots nebo The Blow mezi výrazné exportní artikly portlandské nezávislé hudební scény, jejich mnohovrstevné desky jsou zbožňované médii a o jejich živých vystoupeních, proslulých bleskovými výměnami nejrůznějších hudebních nástrojů, kolují barvité historky.

Brent Knopf, Justin Harris a Danny Seim založili tuhle experimentálně rockovou úderku v Portlandu v americkém státě Oregon již v roce 2000, ovšem na první nahrávku si počkali další tři a na první turné dokonce čtyři roky. Až po oslavných recenzích vlastním nákladem vydaného debutu I Am the Fun Blame Monster! (anagram „The First Menomena Album“) se jich ujal domácí label FILMguerrero a kapela mohla začít svobodně dýchat.

Ze společného projektu s taneční skupinou Monster Squad vznikl v roce 2005 čistě instrumentální sountrack Under an Hour, další řadovou nahrávku ale kapela vypustila až loni. Deska Friend and Foe, která zdárně pokračuje po vytýčené stezce hledání neotřelých zvuků a postupů, umně ukrytých do svěží písničkové formy, opět sklidila nadšené reakce a tentokráte nejen za hudbu. Přebal od kultovního autora komiksů Craiga Thompsona, jehož grafický román Blankets vyšel i v češtině pod názvem Pod dekou, získal dokonce nominaci na cenu Grammy. O tom, jak se téhle trojce daří nespočetným arzenálem živých nástrojů převádět komplexnost svých desek na koncertní pódia, se můžete přijít přesvědčit už 10. srpna.

linky:
www.menomena.com
myspace.com/menomena
myspace.com/bohemianlikeyounight
myspace.com/am180collective