Žid Jakub - Demiurgos

Polí5

2009

EPP 019-9

Skladem


81,82

99,00


ROZEBRANÝ NÁKLAD, NECHÁVÁME ZDE POUZE KVŮLI STATISTICKÉ EVIDENCI, VÝHLEDOVĚ BUDE FILM ZADARMO KE STAŽENÍ

Film Jakuba Žida překvapivě není pseudodokumentem, ale klasickým hraným snímkem. Na ploše necelé hodiny je rozehrána groteska o podstatě lidské existence. Stvořitel je infantilní šílenec (neodolatelně ztvárněn básníkem Stylusem). Jeho andělé nemají křídla, nýbrž oči na stopkách. A všechno, úplně všechno je jinak...

DemiurgosPříprava, natáčení a střih trvaly celý rok. Kromě poslední dokončovací fáze vše (námět, scénář, kamera, režie, dekorace, kostýmy…) – pode vším je podepsán Jakub Žid. Snad lze napovědět (bez vyzrazení hlavní pointy), že významnou roli hraje model světa. Pokud vydržíte velmi dlouhé titulky (velmi efektní práce s hlínou a vodou) nezapoměňte shlédnout i bonus!

Pro zajímavost – v krátké střihové scéně se mihne celá pleáda současné „protoundergroundové“ scény (počínaje kmenovou kapelou Skrytý půvab byrokracie, přes BBP, dramatikem SdCh až k posluchačckému okruhu a rodinému zázemí).

Postprodukce se stále více blíží profesionální úrovni, což je zásluha Romana Kollinera (střih, postsynchrony, hudební manipulace).

(české znění bez titulků, celkový čas 53 min.)

Vydalo: Polí5 2009