Albová trojka CocoRosie už za pár dní, v červenci naživo v ČR!

Podobné zprávy vždycky vzbudí nutné podezdření, ale je tomu skutečně tak: v červenci představí Bianca a Sierra Casadyovy aka CocoRosie v Praze svojí novou desku The adventures of Ghosthorse & Stillborn, která vyjde už za pár dní na Touch And Go. Je tu někdo, kdo se ještě ptá, co jsou zač?

novinka_cocorosie_foto.jpg Až při třetí desce, ale na domácí poměry jistě ne zase tak s křížkem po funuse přivítá 12. července Praha sesterské duo CocoRosie, za kterým stojí Bianca a Sierra Casadyovy: mezi hudebními fajnšmekry platící už tři sezóny za to nejpůvabnější, co se na zámořské nezávislé scéně zrodilo. Freak folk je v jejich konkrétním případě bez uzardění synonymem pro alternativu dneška: mistryně znepokojivých kontrastů obratně splétají své podivínské melodie z akustických nástrojů (klavír, harfa, akustická kytara) doplněných o ruchy, zvuky digitálních hraček, a své odlišně zbarvené hlasy, emotivně našeptávající surrealistickými texty.

Zajímavý už je jen příběh a cesta obou, na první i další pohled, odlišných dívek: zatímco divočejší Bianca si své potrhlé písničky schovávala dlouho do šuplíku, najevo vyšly až prostřednictvím koncertů po ulicích a squattech, od malička se zpěvu věnující Sierra se svým talentovaným zpěvem podívala leckde po světě. Když se v jejím pařížském bytě zastavila mladší sestra, našly najednou překvapivě společnou notu a po společně strávených měsících vznikla jejich debutová deska La Maison de Mon Reve. Ta je ihned katapultovala mezi indie elitu, rovnou mezi formáty typu Devendra Banhart (host jejich druhého alba a současný Biančin životní partner), Joanna Newsom či třeba Animal Collective.

novinka_cocorosie_obal.jpg Necelé dva roky po jejich Noah´s Ark (v mezičase Sierra ukutila boční projekt s názvem Metallic Falcons) se 10. dubna přihlásí se svojí třetí kolekcí, která dostala název "The adventures of Ghosthorse & Stillborn" a vyjde opět na prestižní značce Touch And Go. Na webových stránkách labelu najdete kompletní tracklist včetně jedné ukázky, na úsudek, nakolik se jejich divnopísničkářství posunulo kupředu, bude nutné ještě pár dní posečkat. Zatím si to ale můžete namířit na pokladnu Divadla Archa nebo na nejbližší pobočku sítí Ticketpro nebo Ticketportal, kde už by měly být k mání lístky za 490 Kč. Žádná láce, možná namítnete, ale že to bude stát zato, o tom vás jistě přesvědčí nezřídkavé dovětky typu "událost léta". Na webu Polí pět vás, doufáme, potěšíme rezenzí, na našem pultu máme zatím povedený debut této ostře sledované dvojice.
www.cocorosieland.com

přečtěte si na Freemusic:
CocoRosie - Noah´s Ark
CocoRosie - La Maison de Mon Reve
Metallic Falcons - Desert Doughnuts