AM 180 uvádí: Function 23. srpna na Sedmičce

Jednou z předzvěstí podzimní klubové sezóny bude 23. srpna koncert uskupení Function, v jehož čele stojí Australan Matt Nicholson. Jejich zastávku na strahovské Sedmičce by si podle organizátorů z AM 180 neměli nechat ujít fanoušci raných Low, Animal Collective nebo Neutral Milk Hotel.

function_velky.jpg Pod ne zrovna nejvynalézavějším názvem Function se skrývá naštěstí víc než dost vynalézavý projekt v Austrálii narozeného a momentálně v Polsku žijícího muzikanta, producenta a bývalého skejťáka Matta Nicholsona. Coby Function vystupuje sólově nebo s různě početnou kapelou spřízněných hudebníků už od poloviny 90tých let, vydal přitom oficiálně jedno jediné, zato ale parádní album Secret Miracle Fountain na chicagském indie labelu Locust Music (Sir Richard Bishop, Lau Nau, No-Neck Blues Band).

Nicholson tady za pomoci údajně víc než třiceti dalších muzikantů spojil různě po světě pochytané koláže zvukových stop s instrumentálními a producentskými vychytávkami, kterými do ambientna rozostřil, ale naštěstí neutloukl místy skoro indie-popově výrazné melodie. Vznikl tak nový tvar, pro který se stěží hledá srovnání. Snad jenom doporučení, že tenhle koncert by neměl utéct nikomu, kdo má rád staré Low, nedá dopustit na albun "On Avery Island" od Neutral Milk Hotel a hltá všechno od Animal Collective. Do Prahy přijedou Function v šestičlenné sestavě.

navštivte:
www.functionensemble.com
www.myspace.com/function108

podtrženo sečteno:
Function (USA/Aus.)
23. srpna od 20:00, klub 007 Strahov, Praha
vstupné: 150 Kč
info: www.am180.org

další plánované koncerty AM 180:
05.09. Quantum Remainder (Dylan Willemsa solo, USA), prostor Bořivojova 49
20.09. Meneguar (USA), Anyway, klub 007 Strahov
11.10. Picastro (Kan.), June Madrona (USA), Susie Asado (D), 007 Strahov
21.10. Handsome Furs (Kan.), The Creeping Nobodies (Kan.), 007 Strahov