Debutové album Lion Prayer od Please The Trees seženete v Polí pět

V Polí pět máme i nedávno vydané album Lion Prayer (Absent Hour Records) táborsko- pražské kapely Please The Trees, v níž nachází společnou řeč tři čtvrtiny ambientně-kytarových snivců Some Other Place, charismatický solitér Václav Havelka ze selFbrush a lídr nadějných táborských mladíků Ladies Swim.

please the trees 7. prosince 2007 vyšlo na značce Absent Hour Records debutové album skupiny Please The Trees, nazvané "Lion Prayer". Devítiskladbové album bylo natočeno během dvou nahrávacích seancí loni na podzim a letos na jaře. Kromě členů skupiny, kterými jsou Zdeněk Kadlec (kytary), Karel Sychra (basa), Vac Havelka (zpěv a kytary), Jaroslav Klípa (bicí) a Dan Černý (klávesy), na něm hostují třeba Bethany Lacktorin (zpěv a housle), zpívají herečky Lenka Krobotová a Aňa Geislerová. Výraznou měrou se pak na "Lion Prayer" během nahrávání i následných úpravách podepsal AH Amak (jinak člen úspěšných Sunshine). O výtvarnou stránku alba se opět obstarala osvědčená Laďa Gažiová s pomocí Anežky Hoškové z volného sdružení výtvarníků a dalších umělců A.M. 180 collective. Křest alba se uskuteční 16. ledna v Paláci Akropolis (hosty budou táborští C).

Tracklist Lion Prayer:
01. Lost Mind
02. Wrong Along
03. I´m Afraid Of You
04. It´s Not Me
05. Never Notice
06. Red Sky
07. Applauding Heals The Cancer
08. Ready To Shout
09. Beginning Of The End

Kdo jsou Please The Trees?
please the trees Tři zásadní okamžiky: letmé setkání na Babím létě v Bohnicích, jeden šťastně zatoulaný demáč a ostrá zkouška přímo před chicagskými Dianogah. Tak vznikli Please The Trees, hudební tvar na tuzemské scéně zcela osamocený v němž nachází společnou řeč tři čtvrtiny ambientně-kytarových snivců Some Other Place, charismatický solitér Václav Havelka ze selFbrush a lídr nadějných táborských mladíků Ladies Swim, klávesista Dan. I v tomto případě platí, že je - spíše než jejich emotivní slow-coreové písničkářsví pojmenovávat - snazší se do tohoto pozoruhodného světa bez obav ponořit. Za rok existence už si Please The Trees stihli zahrát s Woven Hand, na Famufestu, festivalu Music In The Park nebo Eurosonic v holandském Groningenu. Během podzimu vystřídal za bicími Jaroslava Klípu, bubeník dnes už zaniklých táborských Waave, David Koukal.

klip I´m Afraid Of You (YouTube.com)
myspace.com/pleasethetrees
www.absenthour.cz

kupte si u nás: Please The Trees - Lion Prayer