Eurotrialog vstupuje do druhé dekády své historie

K vidění a slyšení na každém ročníku jsou hudební speciality, připravené exkluzivně pro Mikulov, které divák jinde nezažije. Letos k těmto „vychytávkám“ patří opět tradiční varhanní koncert Filipa Topola, vystoupení Jiřího Schmitzera, kterého zde doprovodí skupina ETC…, speciální Indies Scope scéna či třeba ojedinělá česko-slovensko-rakouská sestava Polkaghosts & Marchbeats.

EurotrialogMezinárodně obsazený festival Eurotrialog Mikulov vstupuje do druhého desetiletí svého života kvalitním programem.

Mikulovský festival Eurotrialog vstupuje do druhé dekády své historie. Z počáteční skromné jednodenní akce se stal významný středoevropský festival s mezinárodním přesahem. Hlavní festivalový program se odehrává v amfiteátru, doprovodné koncerty v Dietrichsteinské hrobce, na střešní terase Dietrichsteinské hrobky. Letošní novinkou jsou představení v Obřím sudu na mikulovském zámku.

„Eurotrialog si za 10 let své existence vybudoval pověst jednoho z nejlépe dramaturgicky obsazených festivalů střední kategorie.“ (Lidové noviny) Pořadatelé se vědomě vyhýbají střednímu proudu a sázejí především na kvalitní nekomerční hudbu. Mikulov nemá ambice stát se masově zaměřenou akcí, jednoznačná preference Eurotrialogu je dobrá kvalitní hudba, příjemné – téměř rodinné – zázemí a spokojený a dobře se bavící divák. Tomu odpovídá i cena dvoudenní „permanentky“ – 380.- Kč v předprodeji.

K vidění a slyšení na každém ročníku jsou hudební speciality, připravené exkluzivně pro Mikulov, které divák jinde nezažije. Letos k těmto „vychytávkám“ patří opět tradiční varhanní koncert Filipa Topola, vystoupení Jiřího Schmitzera, kterého zde doprovodí skupina ETC…, speciální Indies Scope scéna či třeba ojedinělá česko-slovensko-rakouská sestava Polkaghosts & Marchbeats. Lahůdkou bude jistě i koncert nad střechami mikulovského náměstí (terasa Ditrichštejnské hrobky) či představení v Obřím sudu na zámku. Dramaturgie festivalu po celý rok mapuje českou nezávislou scénu a do Mikulova zve ty nejlepší, které objeví, aby se zde představili na jednom pódiu vedle zavedených umělců. Vedle stálic české scény (např. Vladimír Mišík, Xavier Baumaxa, Garage, Čankišou, Vlasta Redl, Jiří Schmitzer) se proto představí řada nadějí (např. Orchestra, Mashy Muxx, Poletíme?). K tomu prestižní hosté z Polska, Maďarska, Ruska, Arménie a Austrálie.

Program Eurotrailogu Mikulov 28. - 30. 8. 2009:

Folk3mail
Orchestra
Andrew McCubbin & The Hope Addicts (Austrálie)
Polkaghosts & Marchbeats (CZ/SK/A)
Vlasta Redl a hosté
Jiří Schmitzer & ETC…
Vladimír Mišík & ETC…
Mashy Muxx
Timudej
Deti Picasso (HU, RU, Arménie)
Xavier Baumaxa
Psio Crew (PL)
Garage & Tony Ducháček
Čankišou
Znouzectnost
Poletíme?

Indies Scope scéna:
Jana Vébrová
Lesní zvěř
Trio de Janeiro
ZVA 12-28 (SK)
Květy
Filip Topol – varhanní koncert

Divadlo Exit: Audience
Divadlo Exit: Vernisáž

Dále filmový stan s českou nezávislou tvorbou v čajovně, premiéra filmů s prodkucí AMP: Czech Music On The Road, Slet bubeníků; Hnutí Duha uvede svůj Ekobiograf, filmová přehlídka Otevři oči, filmová přehlídka české studentské a nezávislé tvorby.
V neposlední řadě bude v Mikulově i náš stánek POLÍ5 s výběrem kvalitní literatury, hudby a fair trade výrobků.

Stanování zdarma i hlídané za mírný poplatek, úschovna kol a zavazadel, bezbariérový vstup, čajovna, mikulovská vinotéka. Děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma, studenti s ISIC a Euro 26 sleva 50 Kč.
Předprodej: 2 dny za 380,- Kč
Kamenný předprodej výhradně v síti Ticketportal (tedy i v našem obchodu!!!).

Eurotrialog Mikulov
Termín: 28. - 30. 8. 2009.
Místo: Mikulov - amfiteátr, Dietrichsteinská hrobka, Obří sud
Web: www.eurotrialog.cz