Festival Eurotrialog letos v Mikulově už po desáté

Na desátém ročníku Eurotrialogu se o posledním prázdninovém víkendu můžete těšit mimo jiné na Zuby Nehty, Boo, Kampec Dolores, Szidi Tobias, písně F.P.B. v podání Už jsme doma, duo Wanek & Fajt, Psí vojáky, Zloděje uší a mnohé další. A svůj výjezdní krámek tam rozbije také Polí pět.

eurotrialog Už po desáté opanuje na konci prázdnin letní kino v Mikulově festival Eurotrialog. Jeho návštěvníci už si zvykli ochutnat pokaždé nějakou specialitu a ani letos tomu nebude jinak. Po různých exkluzivních muzikantských kolaboracích jí tentokrát budou písně legendární teplické punkové kapely F.P.B., které ožijí v rámci vystoupení jejich přímých následovníků Už jsme doma. Jejich současnou sestavu během zhruba dvacetipísňového setu (chybět by neměli "Listíčko", "Svatý pes", "Vůl z žuly", "Kdo z koho, ten toho") posílí i Romek Hanzlík, bývalý kytarista obou formací a zároveň organizátor Eurotrialogu. Tento ojedinělý koncertu bude zároveň premiérou a křtem výpravného retrospektivního 3CD boxu nahrávek F.P.B., který vyjde na značce Malárie.

Dalším z bonbónků Eurotrialogu bude společné vystoupení bubeníka Pavla Fajta právě s vůdcem Už jsme doma Miroslavem Wankem v projektu Máj, zřídka vystupující Zuby nehty, jeden z prvních koncertů po svém nedávném comebacku tu odehrají i Boo. Tradiční bude zastoupení okolních zemí: z Maďarska dorazí alternativní špička Kampec Dolores, ze Slovenska zpěvačka Szidi Tobias, z Polska pak folk, punk a alternativní rock míchající Lao Che. Exotickou kubánskou muziku tak budou reprezentovat Son Caliente.

Z domácí scény tu bude tak trochu od každého něco: počínaje BBP, New Kids Underground, OTK a Jaromír 99 & The Bombers, přes Indies Scope scénu (Oswald Schnieder, Swordfishtrombones, Budoár staré dámy, Nuck Chorris Gang...) po Rudovous, Psí vojáky nebo Zloděje uší. Za pozornost jistě bude stát i projekt Voices, ve kterém se sešli Pavla Milcová, Martin Zbrožek, Peter Binder a Jaromír Honzák.

Chybět nebude ani multikulturní doprovodný program, tradiční komorní koncerty (samozřejmě varhanní koncert Filipa Topola...). Dvoudenní permanentku pořídíte v předprodeji v Polí pět za předprodejní cenu 380 Kč bez dalších poplatků, další podrobnosti hledejte na adrese www.eurotrialog.cz.