Hon an lišku (Člověk a stroj) / Premiéra nového souboru EKS

O.s. EKS, společně s o.s. Motus, produkcí divadla Alfred ve dvoře a o.s. Společnost pro taneční a múzickou výchovu, produkcí Divadla Duncan Centre, uvádějí premiérové představení nově vzniklého tanečního souboru EKS Hon na lišku.

TZ ze dne 23.11.2012

O.s. EKS, společně s o.s. Motus, produkcí divadla Alfred ve dvoře a o.s. Společnost pro taneční a múzickou výchovu, produkcí Divadla Duncan Centre, uvádějí premiérové představení nově vzniklého tanečního souboru EKS Hon na lišku.

„ Jsem v zásadě ovlivněn systémem této doby. Je přehlcený umělými potřebami, zbytečnými myšlenkami… já o nich vím.“

„Mezilidská komunikace tu očividně trochu vázne. Tak například, potkávám denně desítky lidí, ale skutečně s nimi mluvím až na chatu internetových serverů. Letmým dotykem na display jednoho z přístrojů odpovídám své holce: „dnes to nestíhám, setkáme se v budoucnu.“

„Brzy ráno bývám připraven ke každodennímu honu. Ještě jsem se nestihl zeptat ostatních, koho že to honíme…“

Tanečně vizuální divadlo Hon na lišku nastavuje zrcadlo modernímu člověku, který se mnohdy zcela dobrovolně účastní destrukce dobrého lidského společenství. Trochu s utopistickou vizí pozorují autoři projektu neustálý rozvoj techniky a vědy. Ptají se po hranicích a limitech tohoto rozvoje. Někdy to přece musí skončit? A co potom? Jak bude vypadat svět poté, až bude zahlcen technikou a přístroji zaručující naše bezpečí, náš blahobyt? Nestaneme se nakonec i my součástí umělého superstroje, který je řízen neomylnou soustavou binárních kódů?

EKS je nová skupina mladých tanečníků, založená roku 2011 bývalými absolventy Konzervatoře Duncan centre. Jejich zájmem ve sféře tanečně - divadelního umění je nalézt symbiózu mezi tancem a ostatními uměnovědnými obory. Jejich první projekt Hon na Lišku je spolupráce vizuální scénografie, interaktivní projekce s tanečníky a hudebního skladatele.

Koncepce, choreografie: Ondřej Krejčí

Tvorba a tanec: Pavla Vařáková, Markéta Kuttnerová, Kateřina Blažková, Sabina Novotná

Supervize: Petra Hauerová

Hudba: Philip Reiner Ovenberg

Projekce: Lunchmeat – Jakub Aeldryn

Světelný design: František Fabián

Produkce: Barbora Gallová

Představení vzniklo za podpory Magistrátu hl. města Prahy, Motus o.s., Společnost pro taneční a múzickou výchovu o.s.

Světová premiéra: 10. a 11.12.2012, Divadlo Duncan Centre, Branická 41, Praha 4

Kontakty: Divadlo Duncan centre, Tel. +420 777 245 387, produkcedc@duncanct.cz

Rezervace: www.alfredvedvore.cz, rezervace@alfredvedvore.cz a +420 775 186 860

Předprodej: www.ticketsream.cz