Komiksfest! 2010

Na podzim proběhne v Praze již pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Hlavní program se uskuteční ve dnech 30. 10. až 6. 11. 2010 na patnácti místech po celé Praze. Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést žánr komiksu v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium.

Komiksfest2010VizuálNa podzim proběhne v Praze již pátý ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Hlavní program se uskuteční ve dnech 30. 10. až 6. 11. 2010 na patnácti místech po celé Praze. Festival vznikl v roce 2006 s cílem vyvést žánr komiksu v Česku z undergroundu a etablovat ho jako plnohodnotné moderní médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní Komiks unlimited a jako každý rok přinese nové knihy, výstavy, filmy, divadelní představení, autogramiády a besedy.

Festival zahájí v sobotu 30. 10. Open party v Meetfactory v Praze na Smíchově mladá německá výtvarnice Moki. Během jednoho týdne KomiksFEST! představí české i zahraniční projekty, mezi hosty se objeví např. autor letošního vizuálu Igor Baranko z Ukrajiny či výtvarníci slovinského časopisu Stripburger. Prahu navštíví výstavy Greetings from Cartoonia, litevská The Last Match, česká Phantastyx a další. Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 6. 11. v NoD. Celodenní program přinese setkání s festivalovými hosty, přednášky, autogramiády, filmové projekce a vyhlášení 11 kategorií výročních cen Muriel. Předsedou poroty je letos spisovatel a scenárista Edgar Dutka.

Polí5 se do KomiksFestu zapojí zorganizováním autorského uvedení nevšedního kolážového deníku Varlén, jehož druhé album v těchto dnech vydal Divus. Vstup zdarma, prodejna Rekomando (Trojanova 9, Praha 2)

Více na www.komiksfest.cz