Litoměřický kořen první červencový víkend už po čtrnácté

Už počtrnácté ožije litoměřické letní kino dalším pokračováním festivalu Litoměřický kořen. I letošní ročník nabídne pestré menu, poskládané předešvím z muzikantů holdujících world music nebo alternativní hudbě. Do Litoměřic můžete vyrazit 4. a 5. července, k nám pro festivalové permanentky.

koren Litoměřický kořen patří k jedněm z mála festivalů, kam se jezdí vedle příjemné atmosféry především za objevováním nových jmen. Jeho organizátor Michal Hanzl sestavil už po čtrnácté program především s důrazem na osobitost a muzikanské hledačství a 4. a 5. července se o tom budete moci přesvědčit na vlastní oči i uši. Další podrobnosti o festivalu najdete na adrese koren.modryznebe.cz, v naší prodejně pořídíte festivalovou permanentku bez přidaných poplatků, za 450 Kč.

A proč letos do Litoměřic vyrazit? V dramaturgických sítích pro letošní Kořen uvízla třeba berlínská hráčka na teremin Barbara Buchholz, která společně s výtvarníkem Peddou Borowským představí projekt Russia with love, ze Švýcarska dorazí svérázná avantgardní umělkyně Shirley Anne Hofmann, známá tuzemskému publiku z účinkování v dadaistické kapele The Blech. Severní sousedy bude reprezentovat kapela Čači Vorba, jejíž hudebníci jsou personálně propojeni s u nás známým Orkiestrem św. Mikolaja a kvartetem Sie Gra. Za slovíčko jistě stojí i dvojice Guts Pie Earshot, pronikající v obsazení cello & bicí žánrovými škatulkami stejně snadno jako nůž máslem.

Z domácí scény bude asi největší pozornost patřit Plastic People of the Universe, kteří společně s Agon Orchestra zahrají Vlakovou operu. Naopak subtilní muziku přivezou z východních Čech Dva, jenž mají v rejstříku "kuchyňský beatbox", smyčky vytvořené hlasy, jednoduchou elektroniku nebo brebentění v umělém jazyce. Jeden z prvních koncertů po pětileté pauze si v Litoměřicicích vystřihnou Boo, chybět nebudou ani stálice Psí vojáci, Traband nebo Neočekávaný dýchánek.

Podtrženo sečteno, první červencový víkendu bude v litoměřickém letňáku na návštěvníky Kořene čekat necelá dvacítka účinkujících, k tomu doprovodný program v divadelním šapitó, v němž se vystřídají alternativní divadla s písničkáři, výtvarná dílna a především zdejší neopakovatelný genius loci.