Nové tituly z Polí5

 
Nouzový stav je pro Polí5 vydavatelsky velmi úrodný, realizujeme v krátkém sledu několik nových titulů a několik jich do konce roku ještě chystáme:
 
 
kapela: Ruce naší Dory
název: Kráter po bazénu
katalogové číslo: EPP 169-2
EAN: 8595026 615076
nosic: CD  / download
doporučná cena: 299,- (za download dobrovolná)
 
Páté album kapely dramatika SdCh, ten o ní soudí toto:
"Právě v sevřeném prostoru písně si nejlépe uvědomíme, že jsme na světě proto, abychom uhájili lehkost a úžas, se kterými jsme na něj přišli, že se i jako dočasné bytosti můžeme dotknout věčnosti prostřednictvím lásky či zoufalství lásky, a týmž prostřednictvím, jako tvorové dosud žijící, vyjádřit pocity pramenící z vědomí vlastní smrtelnosti.
Ničím jiným než dvanácti za sebou jdoucími sevřenými prostory tohoto vědomí nahrávka Kráteru po bazénu není a nic jiného by o ní v přihlouplém žánru tiskové zprávy stát nemělo."
Za vydavatele dodávám, že je nepřeslechnutelný zvuk a produkční studiová pomoc Ondřeje Ježka, a hostování Martina Tvrdého; Rukoum naší Dory pomohli ruce Doroty Barové.
CD oficiálně vychází  17. 11.
 
 
 
 
kapela: Bumbrle
název: Písně od Bumbrle
katalogové číslo: EPP 182
EAN: nemá
nosic: download
doporučná cena: dobrovolná
 
Sólové album Tomáše Pácalta, kterého můžete znát třeba z Martin Tvrdý trio, Martin Tvrdý ostatně vše nahrál, smíchal, a dodal některé další zvuky. 
Základní témata jsou: láska, smutek, louč, šalalík a míč.
aktuální poslech:   https://poli5.bandcamp.com/album/p-sn-od-bumbrle
 
 
 
 
 
 
 
kapela: Divergent Connections Orchestra
název: Scores 6-9
katalogové číslo: EPP 178-2
EAN: 8595026 663725
nosic: CD / download
doporučná cena: 249,- (za download cena dobrovolná)
 
Šestnáctičlenný Divergent Connections Orchestra je dosud nejvelkorysejším z řady autorských projektů, který nese filosofický „rukopis“ svého zakladatele a uměleckého vedoucího, Pavla Zlámala (Next Phase, ZKKP, PQ, Heterofón, Brünnwerk, Brno Improvising Unit).
Balancování na hraně nejistoty a překvapení nechává vzpomenout jména jako např. Frank Zappa, Barry Guy, Walter Thomson, John Zorn, Butch Morris, Evan Parker, Sun Ra Arkestra a další.
 
 
 
kapela: Monika Načeva
název: Zdivočelý koně
katalogové číslo: EPP 174-1
EAN: 8595026 663619
nosic: LP / download
doporučená cena: 499,- (download 160,-)
 
Své poslední album Zdivočelý koně vydala Načeva už na jaře vlastním nákladem pouze na CD. Vinyl a streaming až nyní u Polí5. Jde o písně s českými texty pečlivě vybraných básníků (Zajíček, Čerepková atd), nahrané v produkci Amáka pouze ve tříčlenné sestavě, kde mimo Moničina zpěvu dominují hammondky a úsporné bicí.
 
 
 
*******************************************************
Velkou slávu, dovolí-li vládní opatření, chystáme k patnácti letům vydavatelství:
5 + 5 + 5 Polí5, 20. 2. 2021, divadlo Archa
********************************************************