Ostinato se vrací na strahovskou Sedmičku. S Wrecketh a Ufajr.

Po povedeném dubnovém koncertu s Maserati se na strahovskou Sedmičku po několika měsících vrátí washingtonští Ostinato. 9. září jim tentokrát bude sparingpartnery úderná americká pětice Wrecketh a za domácí pražští Ufajr, pohybující se na pomezí post-rocku a indie popu.

Po povedeném dubnovém koncertu s Maserati se na strahovskou Sedmičku po několika měsících vrátí washingtonští Ostinato. 9. září jim tentokrát bude sparingpartnery úderná americká pětice Wrecketh a za domácí pražští Ufajr, pohybující se na pomezí post-rocku a indie popu.

ostinato_foto.jpg Ostinato (termín pro "stálé opakování tématu") vznikli po letech přátelství a uvolněné formy hudebního tvoření v roce 1997 kdesi mezi Washingtonem D.C., Marylandem a Virginii v USA. V té době si trio Jeremy Ramirez (basa), David Hennessy (kytara a zpěv) a Matthew Clark (bicí) pronajali dům, kde pobývali a následně shromažďovali materiál pro první desku Unusable Signal, kterou si sami nahráli. Následovala četná koncertování po Washingtonu D.C a Virginii a po dlouhých odmlkách se v letě 2003 vrátili do studia, aby nahráli svou další řadovku Left Too Far Behind. Tentokrát jíž pod hlavičkou německého labelu Exile on Mainstream, u něhož zapustili své kořeny a tři roky na to vydali i zatím poslední počin Chasing the Form.

Ostinato, pokládající za své vzory Black Sabbath, Pink Floyd, Fugazi nebo Sonic Youth, jsou pověstný svými náruživými a bouřlivými vystoupeními a jsou tím druhem kapely, která se nebojí experimentu a vybočuje většině post-rockovým klišé. Při poslední koncertní šňůře jejich řady navíc rozšířila talentovaná Anna Matijasic, která doplňuje zvuk Ostinato houslemi, v plánu je i její hostování při nahrávání nadcházející desky.
www.ostinatoproject.com || myspace.com/ostinatospace

Skřípání Gibsona SG jako u AC/DC, nepropustnost jako u The Meters v nejlepší formě a atmosféra jako u ZZ Top. Řeč je o Wrecketh, instrumentální kytarové partě z New York City. Ale nenechte se zmást. Tohle není ten abstraktní instrumentální rock, který kličkuje před svým posluchačem a je jen pro zasvěcené. Je to hudba přímočará, s tahem na branku.

Wrecketh je nová kapela založena kytaristou rozpadlých Darediablo Jakem Garciou, kteří prosluli explozivní směsé výbušných kytarových riffů a bahnitých zvuků hammondek. V nové formaci vyměnil varhany za druhého kytaristu Moe Filipea a výsledek je dravý a výbušný. Na pětici je doplňují Jody Smith (bicí), Jesse Johnson (basa) a Pat Daugherty (klávesy). Momentálně nahráli svoje debutové demo, jehož úderné skladby si můžete poslechnout na jejich mySpace. V Praze se představí vůbec poprvé.
myspace.com/wrecketh

Celý večer otevřou Ufajr. Tahle pražská kapela, ovlivěná muzikou kapel jako Radiohead, Sigur Rós, Muse či Mono, se pohybuje na pomezí post-rocku a indie popu. Jejich počátky sahají zhruba do první poloviny roku 2004, tehdejší sestava však vydržela jen první koncert. V září 2005 se sestava ustálila na čtveřici Konrád Tvrdý (basa), Robin Müller (kytara, zpěv), Tomáš Kubín (klavír, kytara, zpěv) a Vláďa Staněk (bicí). Momentálně mají Ufajr venku bezejmenné pětipísňové EP, v září by mělo vyjít i dlouhohrající album.
www.ufajr.net

podtrženo sečteno:
Ostinato (USA), Wrecketh (USA), Ufajr
9. září 2007 od 19:30, klub 007 Strahov, Praha
vstupné: 190 Kč na místě
info: www.post-rock.cz