Parts & Labor a Mugison v neděli společně na Sedmičce

Po půl roce od skvělého koncertu v Akropoli se do Prahy s čerstvým EP Escapers Two vrátí, noise s new wave a punkem míchající, brooklynská čtveřice Parts & Labor. 6. července na strahovské Sedmičce potkají s islanským písničkářským experimentátorem Mugisonem.

Po půl roce od skvělého koncertu přímo na podlaze malé scény v Paláci Akropolis se do Prahy s čerstvým EP Escapers Two vrátí brooklynští sympaťáci Parts & Labor. Za spolupráci A.M.180 a klubovky Bohemian Like You se navíc 6. července na strahovské Sedmičce potkají s islanským popovým experimentátorem Mugisonem, jenž v Praze představí album Mugiboogie. V krátkém sólovém setu by se měl na začátku ukázat i člen jeho doprovodné kapely Pétur Ben. Začátek koncertu bude v půl osmé.

Mugison (Island / Moogiboogie/Ipecac)
mugison Z Islandu, pro našince exotické a od ostatního světa pořád izolované, svým tempem žijící země, která má sice méně obyvatel než Brno, o to víc se tu ale rodí muzikantských talentů, přijíždí do Prahy poprvé Örn Elías Gudmundsson. Umělecké jméno Mugison si prý zvolil na počest svého otce Muggiho, světoběžníka, prodejce rybářských potřeb, vyhlášeného zpěváka karaoke a taky strůjce toho, že se mladý Örn dal na písničkářskou dráhu, když svému synovi v jeho čtrnácti letech koupil první kytaru). Debutové album Mugisona „Lonely Mountain“ z roku 2003 vzbudilo pozornost zatím hlavně na domovském ostrově, nabídku na soundtrack k filmu Niceland režiséra Thora Fridriksson ale nepromrhal a s albem „Mugimama, Is This Monkey Music?“ už se jistou tenhle mezitím v Londýně vystudovaný zvukový inženýr strefil do černého: získal za něj ocenění pro islandskou desku roku, písnička Murr Murr skladbu roku a zvěst o písničkářském showmanovi, který dokáže výtečně pobavit davy pouze s kytarou a laptopem („V mejch sluchátkách zněl víc než cokoli jinýho Tom Waits...,“ prozrazuje Mugison hlavního inspirátora), se rozšířila do všech stran. Zatím poslední album Mugiboogie si Mugison sice vydal sám (rád vypráví, jak s otcem, se kterým stihli na Islandu rozjet i vlastní hudební festival, vyrábějí po nocích ručně obaly z nepoužitých výtisků Bible), ale pro distribuci ve Státech se alba ujal label Ipecac Mugisonova fanouška Mikea Pattona. Desku Mugiboogie, která má víc tváří než předchozí Mugisonovy počiny, v květnu letošního roku propagoval ve Státech na společném turné s Queens of the Stone Age, na Sedmičce ji představí v doprovodu čtyřčlenné kapely.
www.myspace.com/mugison
www.mugison.com

Parts & Labor (US / Jagjaguwar)
parts and labor Brooklynští Parts & Labor absolvovali svoji českou premiéru na výbornou loni v prosinci na akci Bohemian Like You v Paláci Akropolis. S novou posilou v podobě kytaristky Sarah se vracejí na krátké letní turné do Evropy. Za pět let existence tihle synth & noise punkeři vydali tři dlouhohrající desky, několik splitů a EP z nichž poslední je letošní Escapers Two EP které obsahuje 51 skladeb(!) v celkové délce 30 minut. Odehráli turné s Adult. nebo Matt & Kim, ovšem jejich hudba spíše připomíná hlukové vlny My Bloody Valentine s rytmikou Battles a analogovým toy-synth kvílením. V současnosti připravují novou desku, na které se můžete také podílet – kapela vybízí fanoušky k zaslání jejich oblíbených zvuků a samplů, které zakomponuje do právě nahrávaných skladeb.
www.myspace.com/partsandlabor
www.partsandlabor.net

další podrobnosti:
www.myspace.com/bohemianlikeyounight
www.myspace.com/am180collective
www.myspace.com/peturben
Parts & Labor - Mapmaker (recenze)