Ples maskulinního šovinismu a militantního feminismu

Po delší přestávce se uskuteční již 12. ples Bluud Revue. Svoje tradiční působiště v sále Všebaráčnické rychty na Malé Straně musel pro stále se zhoršující podmínky opustit a stěhuje se na nové místo do sálu Klubu Fíčko na Bílé hoře. Zahraje fenomenální kapela Munka Sostali.

ples Bluud Revue bylo poprvé pořádáno v roce 1996 při příležitosti křtu stejnojmenného časopisu, který však nedlouho poté zanikl a ples se přerodil v nepravidelně pořádanou velmi nespecifikovatelnou hudebně divadelní akci. Součástí večera bývají dva koncerty, scénické výstupy, projevy, improvizace a taneční část. Základem tvůrčí skupiny je Klub literárních géniů, kolem kterého se za léta vytvořilo početné a proměnlivé uskupení hudebníků, herců, výtvarníků, tanečníků, ilusionistů atd. Přestože má večer svoje dané schéma, tvoří se na scéně za pochodu a představení se přizpůsobuje situaci a náladě večera.

Publikum není žádným způsobem nuceno program konzervativně-divadelním způsobem sledovat, ale naopak panuje živá zábava a konzumace. Mnohdy jsou diváci vtaženi přímo do děje, a to už i tím, že každý ples má své tématické zaměření, kterému se přizpůsobují maškarní kostýmy či společenská róba (obojí bývá podmínkou vstupu na akci).

Letošní Bluud Revue nese podtitul „Noir Drama – ples maskulinního šovinismu a militantního feminismu“. Vyžadováno je společenské oblečení laděné jen v černé a bílé s jedním barevným doplňkem dle vkusu a stylu. Tématu bude také podřízena dramaturgie večera. V hudební části vystoupí Organizace spojených nástrojů v čele s multiinstrumentalistou Masérem. Hlavní koncert pak tradičně zajistí bigbeatová skupina Munka Sostali, která zahraje skladby ze svého posledního alba Stalo se to dnes i staré dobré hity.
Ostatní scénické kusy a iluzionistické výstupy obstarává společnost „Décorateur de théâtre“ a jako každý rok jsou tajeny do poslední chvíle. Rozhodně si však zachovají svůj ráz postavený na mystifikaci, bloudění a velké míře tvůrčího chaosu.

Vstupné 60,- (účastníci v oděvu dle propozic), 200,- (ostatní)
Sobota 29. března od 19:00 do 3:00 (možná i déle), Klub Fíčko, Ke Kulturnímu domu 14, Praha 6- Řepy (5 minut pěšky od konečné tramvají 22 a 25).
Všechny podstatné informace najdete na www.bluudrevue.cz