Podzimní Stimul skončí koncertem Freda Fritha a Noëla Akchotého

Čtvrtý a závěrečný koncert podzimního Stimulu svede na jedno pódium společně i v sólových setech Brita Freda Fritha, který prošel legendárními skupinami jako Henry Cow, Art Bears nebo Naked City, a Francouze Noëla Akchotého, též patřícího mezi nejinspirativnější kytarové improvizátory současnosti.

Závěrečný koncert dalšího půlročníku festivalu jiné hudby Stimul bude věnován dvěma nepřehlédnutelným postavám avangardní kytary. Na jedno pódium svede Brita Freda Fritha, který prošel legendárními skupinami jako Henry Cow, Art Bears nebo Naked City, a Francouze Noëla Akchotého, patřícího také mezi nejinspirativnější kytarové improvizátory současnosti. Kromě svých sólových setů se oba umělci na závěr představí také ve společném improvizovaném setu. Koncert je spolupořádán s festivalem Music on Film - Film on Music. Další podrobnosti o festivalu Stimul najdete na adrese www.stimul-festival.cz.

Fred Frith (UK)
stimul_fred_frith.jpg Jméno legendárního britského kytaristy prochází od poloviny sedmdesátých let všemi zásadními světovými hudebními ohnisky. Od začátku sedmé dekády stál se skupinami Henry Cow a Art Bears v centru hnutí Rock v opozici, na konci osmdesátých let byl baskytaristou Zornova freejazzového tornáda Naked City, v devadesátých pak spoluzaložil power-rockovou kapelu Massacre a superskupinu Keep The Dog. V Praze se představí se svým sólovým improvizačním programem a také bude jedním z hlavních hostů festivalu Music on Film - Film on Music. Jako hosté spolu s Fredem Frithem vystoupí Pavel Fajt a Beth Custer.
fredfrith.com
www.myspace.com/fredfrithmusic

Noël Akchoté (FR)
stimul_akchote.jpg Francouzský avantgardní kytarista Noël Akchoté je spolu s Fredem Frithem, Markem Ribotem či Eugenem Chadbournem jedním z nejinspirativnějších kytarových improvizátorů současnosti. Hlavními zdroji jeho tvorby jsou stejnou měrou jazz, metoda volné improvizace i nablýskaná popmusic. V Praze se Akchoté chystá poprvé představit exkluzivní materiál ze svého posledního alba So Lucky: mimořádně úspěšná deska je složena výhradně z improvizovaných předělávek hitů popové hvězdy Kylie Minogue.

podtrženo sečteno:
Stimul: Fred Frith, Noël Akchoté
21. října od 20:00, Divadlo Archa, Praha
vstupné: v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč
www.stimul-festival.cz