Portlandské trio 31 Knots se vrací na Sedmičku

Svoji čtvrtou návštěvu ČR si už za pár dní odbudou 31 Knots. Kdo viděl jejich strhující show vloni na Sedmičce nebo na Fluff Festu, asi sotva si je nechá ujít. Pro všechny ostatní je tu krátké představení portlandské trojice a jejich předskokanů Goro a Rivulets.

31knots Portlandské trio 31 Knots vydává čtvrtou desku a počtvrté se zastaví v Čechách. Kapela v sestavě Joe Haege (kytara, zpěv), Jay Winebrenner (basa) a Jay Pellici (bicí) se už stala pojmem a nic na tom nemění fakt, že math-rock z jejich dílny není nejpřístupnější. Ani na nové desce The Days And Nights Of Everything Anywhere (Polyvinyl) nedělají ústupky. Tradičně vědátorsky prokoumané songy a nejednoznačné texty doplňuje pestrá produkce o samply (tentokrát dojde i na Beethovena), piano a dechy, díkybohu ale neslevují z nasazení, které album, nahrané za pomoci bubeníka Deerhoof Grega Sauniera, zachovává a které při koncertech dokáže vzít dech. Soudě podle vůbec prvního klipu Knots k nové skladbě Beauty (k vidění na jejich myspace stránkách) a z fotek z právě probíhajícího turné zapracovali na "kabaretní" stránce svojí show, takže se kromě jiného můžete určitě těšit na inovované kazatelské promenády po Sedmičce, na které si frontman Joe Haege zvlášť potrpí.
www.myspace.com/31knots || www.31knots.com

Pražští Goro o sobě prohlašují, že hrají emo-punk a je pravda, že odsýpající indie rock v jejich podání nefalšovaný emocionální náboj má. Na Sedmičce hráli naposled před An Albatross a podle přítomných obstáli víc než dobře. Těšíme se, jak se poperou s výzvou ke srovnání sil s portlandskou trojkou.
www.myspace.com/gorocore || www.goro.xf.cz

V březnu se na poslední chvíli povedlo domluvit Make Belive před The Blow, teď to k naší velké radosti vyšlo tak, že plánovaná show 31 Knots s Goro bude bohatší o set prvotřídního slowcore: Rivulets se jmenuje songwriterský projekt Nathana Amundsona. Není asi objevné předpokládat, že když někdo podstatnou část života prožije na Aljašce, může to mít vliv na hodně komorní náladu hudby, kterou hraje. Každopádně jakmile Rivulets uslyšíte, pochopíte, proč má jejich současné turné zastávky i na Islandu. Dvě předchozí desky Nathanovi pomohli nahrát a rovnou je vydali na svém labelu Chair Kicker´s Union členové legendárních Low a duchovní spříznění s nimi je slyšet z každého tónu i zatím posledního alba You Are My Home. To vyšlo na Important Records vloni a hostují na něm členové a ex-členové Rachel´s, Codeine nebo Shellac. Současné turné jedou Rivulets jako trio kytara, basa, bicí.
www.myspace.com/rivulets || www.rivulets.net

podtrženo sečteno:
31 Knots (USA), Goro, Rivulets (USA)
úterý 21. 5. od 19:30, klub 007, Praha
vstup: 180 Kč
info: www.am180.org
PS: o den dříve se 31 Knots zastaví také v táborském Orionu

text + foto: AM 180