RUiNU vydali nové album na netlabelu Zeromoon

Pražské improvizační trio RUiNU, kombinující elektroniku, ozvučené předměty různého původu a dechové nástroje, vydává nové album s názvem Eelmusic na netlabelu Jeffa Suraka (aka Violet) Zeromoon. Připravuje se i limitovaná cd-r edice, která by měla vyjít v brzké době na značce KLaNGundKRaCH.

ruinu-eelmusic Improvizačně-noiseové trio RUiNU, kombinující elektroniku, ozvučené předměty různého původu a dechové nástroje, působí od roku 2007 jako jeden z projektů kolem vydavatelství KLaNGundKRaCH, v jehož okruhu (mezi dalšími uskupeními, jako byli Kaspar von Urbach a jsou Head in Body nebo No Pavarotti) funguje jako infiltrační báze pro rozkladné, beztvaré a rozličně hemživé zvukové podněty.

Jejich nové album Eelmusic obsahuje 4 skladby nahrané v únoru 2010 na koncertech v Novém Jičíně a Ostravě a zmasterované Jorgem Boehringerem z projektu Core of the Coalman. Skladby svoji těkavou, a přitom tíživě hlubinnou strukturou ukazují, že „úhoř“ v názvu alba je zcela namístě. Zdánlivě volně ubíhající, ale také v každém okamžiku nabitá produkce RUiNU se – stejně jako těžko čitelné úhoří tělo – pohybuje mezi vysokým napětím průvodního vlnění, díky němuž lze i v kalné vodě vyhledat kořist, a tupou ránou, která ji omráčí.

ruinu-archa RUiNU přitom mimoděk dokazují, nakolik tato anatomie odpovídá tradici destruktivních pohybů úhoře: Freud dostal stipendium na vědecký výzkum v zoologické stanici v Terstu, zabýval se výzkumem úhořů a došel k prvním tezím o „nespokojenosti v kultuře“. A ještě v době, kdy většina klubů měla potíže s elektronickou amplifikací, si punkový bohém Charles Cros představoval, jak „orchestr, o němž by člověk myslel, že jej tvoří chrousti, vyluzuje nepostižné tóny, skřípoty a hvizdy“. Spíš než o chroustech se ale dá mluvit o úhořích a o skrytém hemžení mezi jejich elektrolytickými těly.

Nová nahrávka RUiNU vychází jako volně přístupný netrelease na labelu Zeromoon Jeffa Suraka (aka Violet). Pro sběratele, fetišisty a všechny příznivce fyzických médií připravuje vydavatelství KLaNGundKRaCH i limitovanou cd-r edici.

Download (MP3 & FLAC): http://www.zeromoon.com/?p=401

http://ruinu.klangundkrach.net
http://klangundkrach.net
http://www.zeromoon.com