Šestnáctá Beseda u bigbítu: padesát kapel z rozličných žánrových končin

Šestnáctý ročník festivalu Beseda u Bigbítu proběhne o následujícím víkendu v Tasově u Veselí nad Moravou. V nadmíru bohaté soupisce figurují Erik Truffaz kvartet, maďarští Másfel, jazzpunkoví Tres Hombres, Midi Lidi, Jindra Holubec, Dva, [che], Zlodějí uší, Longital a mnoho dalších.

beseda u bigbítu Už pošestácté otevře během následujícího víkendu své brány festival Beseda u Bigbítu, jenž bude tradičně hostit remízek na úpatí Bílých Karpat u slováckého Tasova, vzdáleného pár kilometrů od Veselí nad Moravou. 1. a 2. srpna se tu na dvou hudebních scénách představí více než pět desítek kapel z pěti zemí.

Hlavní hvězdou opět žánrově velice pestrého letošního ročníku bude famózní trumpetista a skladatel Erik Truffaz, jenž dorazí dorazí tam dorazí v čele svého kvartetu, kde jsou jeho kolegy hráč na elektrické piano Patrick Muller, bubeník Mark Erbetta a basista a hráč na klávesy Marcello Giulliani. Kromě něj budou mezi lákadla patřit také maďarští Erik Sumo Band v čele s, v tuzemsku dobře známou zpěvačkou Erzsi Kiss, hypnotickou - a zcela živě zahranou - taneční smršť, předvedou jejich krajani Másfél, z Rakouska přivezou mix jazzu s punkem Tres Hombres.

Z českých zástupců dorazí na Slovácko Midi Lidi, Insanie, Endless, Landmine Spring, [che], Jindra Holubec, Zloději uší, Michal Mariánek, Dva a spousta dalších, včetně výkvětu toho nejlepšího z regionální scény. Výrazně budou zastoupeni také muzikanti z blízkého Slovenska, jména jako třeba Chiki Liki Tu-a, Longital, David Kollar Band nebo Živé kvety jistě není třeba čtenářům Freemusic představovat.

V rámci doprovodného programu si návštěvnící budou moci oddechnout také u divadla, autorských čtení nebo v soutěži o tasovské bobříky. Chybět nebude ani tradiční moderátorská dvojice Lada Čumba a Čoko Voko. Veškeré podrobnosti na www.zebrinak.org.

Permanentku na letošní Besedu u bigbítu najdete také v naší prodejně, a to za předprodejní cenu 319 Kč bez dalších poplatků.