Tied & Tickled Trio v říjnu poprvé v ČR!

24. října zavítá do Paláce Akropolis výtečná elektro-jazz-dubová úderka Tied & Tickled Trio, jejíž proměnlivou sestavu tvoří mimo jiné muzikanti z elitních německých seskupení Console, Jersey, The Notwist, Ms. John Soda nebo Lali Puna. Fanouškové Tortoise, Isotope 217, nebo Laika, zpozorněte!

tiedtickledtrio_velky.jpg Postupné splácení dluhů k dovozu bohaté progresivní scéně našich západních sousedů bude pokračovat 24. října. Ten den totiž v rámci série Prague-Paris-Berlin výtečná elektro-jazz-dubová úderka Tied & Tickled Trio, která tak přibude na seznak ke koncertům kolegáčků Tarwater, Lali Puna nebo Jersey, ze kterých se ostatně část osazenstva T+TT také rekrutuje.

U zrodu uskupení, pojmenovaného japonském sado maso rituálu, stáli na začátku Markus Acher (Lali Puna, The Notwist) s Christophem Brandnerem (Lali Puna). Původní bubenické duo ale rychle doplnili další muzikanti, mezi kterými nechyběl ani Markusův bratr a spoluhráč z The Notwist Micha. Vedle pevného jádra sestavu Tied & Tickled Tria ve studiu, ale hlavně na koncertech, rozšiřují další muzikanti (domovem i v tuzemsku známých projektech Console či Jersey), takže jich někdy na pódiu křepčí i víc než deset.

tiedtickledtrioobserving.jpg Hudebně se T+TT sice hlásí k odkazu jazzových hrdinů formátu Johna Coltranea, Herbieho Hancocka, Sun Ra nebo Milese Davise, ten ovšem infikují sobě vlastním indietronickém rukopisem, takže výslednou "post-jazzovou" fúzí bývají často přirovnáváni ke chicagské scéně okolo kapel jako Tortoise nebo Isotope 217.

Jejich čerstvým přírůstkem v diskografii je již pátá deska "Aelita", nazvaná podle němého ruského sci-fi filmu z roku 1922, v Polí pět máme momentálně minulou, ceněnou desku Observing Systems, kterou například respektovaný Pitchfork ocenil známkou 8.2.

navštivte:
www.tiedandtickledtrio.com
www.myspace.com/tiedandtickledtrio
Tied & Tickled Trio - a. r. c. (recenze)