Zajímavé kluby – Ponorka Olomouc

Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků těchto stránek patří k milovníkům dobré muziky, ráda bych vás letos provedla několika zajímavými hudebními kluby. Nejedná se o klasického průvodce, kde se dozvíte, jak skvělé jídlo a pivo tu mají, ale spíše pár zkušeností z hlediska návštěvníka a muzikanta. Každý může mít samozřejmě jiné zkušenosti, ale pokusím se nastínit spíše náladu, vybavení a zázemí, třeba to někomu pomůže při výběru kam v daném městě zajít, nebo jak se duševně i prakticky vybavit, jste-li pozvaným hudebníkem.

Hospoda U Musea neboli RC Ponorka.

Toto zařízení mi utkvělo v paměti již v dobách temna, tedy totality. Zde jsme se scházeli s olomouckými přáteli po každé významné undergroundové akci či slavném Majálesu.

Klub nyní  v pivně-kulturní tradici úspěšně pokračuje. Odehrávají se zde koncerty, výstavy i různé oslavy. Navštěvují jej pohodáři všech věkových kategorií. Obsluha je někdy poněkud svérázná, ale milá, pivo dobré a nálada veselá.

Pokud jste muzikanti, doporučuji se předem ujistit, jaké vybavení bude na místě. Většinou se hraje přes komba, postarší mix a bedny, ale vzhledem k poměrně dobré akustice skromnějším kapelám postačí. Pódium je docela malé, ale je běžné, postávat či posedávat okolo. Hospoda je poměrně hlučná, ale návštěvníci jsou zvyklí i na četbu poesie, většinou se po chvilce produkce sami ztiší.

Návštěvníkům, kteří přišli na muziku doporučuji si sednout v pření části, vzadu vlevo je horší zvuk, ale na pokec,  či balení dívek naopak plně vyhovuje. Když je plno, nečekejte až vám někdo něco donese, zajděte si raději  rovnou k baru.

Hospoda se nachází v centru Olomouce, je u ní malé parkoviště. Zastávka hromadné dopravy je poblíž, a žije to tu dlouho do noci.

Program

13.2.      Nirvána CZ

17.2.      Ladislav Heryán

20.2.      REK + Stef Kett

27.2.      Vulcanica

5.3.        All Tomorrow's Parties Band

7.3.        Jeden Kus

12.3.      Jakub Noha

19.3.      OSWALD SCHNEIDER

26.3.      Ekström kvartett

2.4.        Jolly Joker + PBU

16.4.      Přetlak věku

24.4.      Babulet

30.4.      Helemese

1.5.        Havárna

28.5.      Vítrholc

Najdete ji zde

Kdo navštíví Olomouc, neměl by si tento výjimečný zážitek nechat ujít.

Blanka