Silly Filip - Gestation

Polí5

1000353

Do měsíce


81,81

99,00


V SOUČASNOSTI NEDOSTUPNÉ!!!

 

Gestation je plné podivných zvuků, které se vynořují z hlubin, bublají, zkresleně prskají a zahaleně šumí. Do jedné skladby se jich vejde neuvěřitelné množství a důmyslně se proplétají. Člověk si až říká jestli to není plýtvání nápady. Jejich chaos je ukotven hutným spodním rytmem, který strojově nekompromisně určuje směr. Z podprahových rovin rytmů je jasné, že Silly Filip je z generace, která vyrostla na teknu a hip hopu. V jeho případě jakoby současné hudební trendy byly vnímány optikou Plasti People. Odpovídají tomu krátké textové pasáže jednotlivých skladeb, které jsou pronášeny zvukově deformovaným deklamativním hlasem. Tento objev nemohl zakotvit nikde jinde než u nás v Polí pět.
Silly Filip je autorský pseudonym Filipa Němečka (*1986), který přebývá v Praze a v současnosti studuje Husitskou teologickou fakultu UK. Jeho ostatní projekty byly dosud vydány jen neoficiálně pro úzký okruh známých, mezi nimiž občas dochází k různým autorským čtením a happeningům.
Album má vročení 2007, ale stihli jsme jej fyzicky vyrobit až v lednu 2008. (Omlouváme se za to vědeckým encyklopedistům).

 

Tracklist:
01. Asie
02. Další skupina opic
03. Havěť
04. Návrat
05. A ještě tak těsně předtím než se ty lidi začali probouzet
06. Ptáček
07. Nejhorší
08. Připravuji se právem o naději
09. KLezmer