Jude - Psychodeformátor aneb Překvapení

Neznámé

3000016

Skladem


61,98

75,00


Psychodeformátor aneb Překvapení v kryptě (2004, II verze 2005, 25 min.) – návrat k lo-fi kořenům, jde o filmovou adaptaci dadaistické kultovní divadelní hry "Psychodeformátor aneb Překvapení v márnici". Absurdní dialog dvou umrlců (v podání básníka Styla a Ivo Štefana, jinak zpěváka Ginnungagap) je prošpikován divokými střihy detailních záběrů vodního živlu. Pikantní je téže živý doprovod smyčcového kvarteta složeného ze sólisty národního divadla, metalového bubeníha (samozřejmě tentokrát hrajícího na housle), architekta a Šolicha z kapely Pod Černý vrch.

Film byl natočen v americké normě takže první dvě promítání bylo nevypočitatelně doplněno (dle použité promítací techniky) nezáměrnými efekty (zrnění, pruhy), které však autor nepovažoval za závadu. Přesto v roce 2005 proběhl nový sestřih filmu ve studiu Nunyx (tentokráte s převedením do evropského). Tato verze vyšla v roce 2005 u vydavatelství Sopel ve formátu DVD a od první verze se liší jen převedením do černobílé barvy a samozřejmě kvalitním střihem.

Kamera a režie: Jude, mrtví: Yves Stefanivos, Stylus, Natočeno 20.10 .2003 v Hoříně u Mělníka.
Hudba: Hořínské smyčcové kvarteto - Minajev, Polívka, Šolich, Vokurka

Jakub Žid (1970)
Debutoval stylově s undergroundovou kapelou Neslyšeli Zarathustru (1993). Dnes mimo Skrytého půvabu byrokracie působí v undergroundových Ginnungagap (pokud zrovna existují) a v projektu Declamatör (pokud zrovna existuje). Pořadatel happeningů, autor filmů "Labyrint snů" (2001) dokument o P. Formšovi a temném bludišti lidského podvědomí, mystifikační hříčka "Pyros"(2003), filmová adaptace divadelní jednoaktovky "Psychodeformátor aneb Překvapení v kryptě" (DVD, Sopel, 2005), rozpracovány jsou "Monology Adolfa Hitlera aneb Mouchy zůstávají".