Festival Prague Apocalyptic Evening v režii Epidemie

V únoru pokračuje exkluzivní středoevropský klubový festival (dark ambient / apocalyptic folk / industrial). Letos uvádí legendární švédské soubory Ordo Rosarius Equilibrio a In Slaughter Natives. Tyto zástupce labelu Cold Meat Industry doplní dva mladší projekty: Vestigal a domácí Tábor radosti.

Ordo Rosarius Equilibrio Ordo Rosarius Equilibrio vznikli v roce 1993 na troskách kultovního industriálního projektu Archon Satani. Tvář O.R.E., kteří dnes patří mezi čelní představitele žánru apocalyptic folk, byla od počátku diametrálně odlišná od drsných Archon Satani. Na svém kontě mají osm řadových desek, nejnovější z nich, nazvaná Onani vyšla právě v těchto dnech. Rozšířenou koncertní podobu O.R.E. tvoří kromě ústřední dvojice Tomas Pettersson a Rose-Marie Larsen, také Juoni Havakuinen z In Slaughter Natives, dále Axel Menz z německého neofolkového souboru Hekate a Fredrik Bergström ze švédského dark ambientního projektu No Festival of Light.

In Slaughter Natives In Slaughter Natives, kteří existují již od roku 1985, patří k nejvýznamnějším průkopníkům žánrů industrial, dark ambient, orchestrální neoklasika. Charakteristickým znakem tvorby I.S.N. je hlasité, temné, apokalyptické peklo. Dominantní záhrobní vokál pak už jenom umocňuje pocit naprostého zmaru a neodvratného konce. Mozkem I.S.N. je Juoni Havukainen, který svá studiová alba komponuje a natáčí povětšinou sám. Při živé prezentaci mu však bude vypomáhat jeho žena Kathleen Binder a Tomas Pettersson z Ordo Rosarius Equilibrio.

Vestigal Italský Vestigal vzniknul teprve nedávno, ale velice rychle se etabloval do dark ambientní první ligy. Po demo CD-R vydaném na vlastní náklady natočil pro německý label Loki Foundation materiál na vinylové split LP, aby nakonec zakotvil u Cold Meat Industry, kde mu letos vyšlo znamenité debutní album Translucent Communion.

O tom, že podobný žánr se na vysoké úrovni provozuje i v našich končinách, přesvědčí jihlavské dark ambientní duo Tábor radosti, které právě dokončuje nové album, následovníka debutního oficiálního alba Lamat, jež vyšlo na jaře 2006 u Epidemie Records.

Tábor radostiCelý večírek vypukne v sobotu 21. 02. 2009 v pražském klubu Rock Café. Vzhledem k tomu, že živá produkce musí v Rock Café končit ve 22.00, začne se již v 17.30. Vstupenky za cenu 450 Kč k dostání pouze na místě.

www.epidemie.cz
www.rockcafe.cz
www.myspace.com/ordorosariusequilibrio
www.myspace.com/inslaughternativesofficial
www.myspace.com/sunthatneversets
www.myspace.com/wwwtaborradosticom