Sousedi - Purpura Echo

Polí5

2013

8595026606876

Skladem


205,79

249,00


Debutové album pražkého experimentálního dua.

Tak dlouho se potkávají dva lidé s futrály svých objemných nástrojů na chodbě svého bydliště až založí kapelu. Název je pak plně výstižný: Sousedi. Hrají v duu. Nehledají další členy kapely. Základ tvoří violoncello a kytara, ale vzhledem k použití looperů a další nejen vrstvících efektů vzniká specifický ambientně-psychedelický sound. Pokud bychom si odmysleli současný moderní zvuk, asi by bylo případné přirovnání k Penguin Cafe Orchestra, ale to by tu ještě nesměli být vlivy domácí – Oldřich Janota a Dunaj.

Na koncertech si kapela zcela vystačí sama, ale na studiovém albu se přeci jen objevuje řada hostů: se svým hlasem Dorota Barová (Tara Fuki, DoMa Ensemble, Vertigo,..), básník Ladislav Puršl slovem a textem a cellistovi bývalí kolegové z kapely SM Lomoz - Tomáš Čížek (bicí nástroje) a Martin Keberle (viola).

Sousedi nejsou žádní nováčkové. Jejich rukopis je už zcela vyzrálý. Ostatně mají za sebou zkušenosti i z jiných projektů a kapel. Karla Žďárského např. v již zmíněných SM Lomoz nebo ještě předtím v Posmrtných zkušenostech či v sestavě krautrockově-psychedelických B4. Martina Peřinu pak třeba v jazzrockových Akline, nebo v jeho novějším projektu Between the Planets.

CD je vydáno v třípanelovém digipacku v nákladu 500ks.