Chlápci s kytarou na Větruši - memoriál Micka Harveye

Potřetí se sejdou 5. července u výletního zámečku Větruše v Ústí nad Labem písničkáři s kytarami. Na letošní soupisce "Chlápků" figurují Pavel Nepivoda, Windproof Jackets (Bez peří), TomCat & the Pussycats, selFbrush, The Bombers (J. Rudiš a Jaromír 99) a Jirka Imlauf (Houpací koně).

Mick Harvey se po Johnovi Fruscianteovi a Grahamu Coxonovi stal další výraznou postavou, kterou si do svého podtitulu vetknul ústecký minifestival "Chlápci s kytarou na Větruši". Ten se zrodil předloni v hlavě kapel kapelníka Houpacích koní Jirky Imlaufa, bubeníka The Boom Hynka Wernera a ústeckého promotéra Petra Kuneše (Herozeronegro / Střekovská mumie). Z nápadu jakéhosi neobvyklého "antifestivalu", na němž se v netradiční roli solitérů představila řada členů různých severočeských kytarových kapel, se pomalu stává tradice: 5. července se u výletního zámečku Větruše v Ústí nad Labem sejdou písničkáři už potřetí.

Na letošní soupisce se objevují Pavel Nepivoda, Windproof Jackets, TomCat & the Pussycats, selFbrush, The Bombers a Jirka Imlauf, zůstává idea domáckého atmosféry s pivem, legendární Holubkovou čajovnou, soudku s vínem, klobáskami a vyhlídkou na Labe, i vzkaz od pořadatelů, že "je dobré si vzít pod zadek deku či podobné náčiní". Začátek v půl páté, vstupné pořídíte za příjemných 70 korun. Další podrobnosti a ukázky na adresách virb.com/chlapciskytarou a www.myspace.com/chlapciskytarou.

Program:
16.30 - Pavel Nepivoda
17.30 - Windproof Jackets
18.30 - TomCat & the Pussycats
19.30 - selFbrush
20.30 - The Bombers
21.30 - Jirka Imlauf


Pavel Nepivoda
Kytarista a zpěvák ústeckého The Beatles revivalu - The Boom a bývalý člen loni se rozpadnuvších ústeckých melancholiků Schwarze Aussig.
www.the-boom.info

Windproof Jackets
Levoboček dvojice dkp + markéta, domovem v mostecké noise-popové kapele Bez peří, která letos chystá svoji už třetí desku.
www.bpnoise.net

TomCat & the Pussycats
Sólový projekt kytaristy/klávesáka ústecké kapely Houpací koně Míla Kolenatý (dříve také Schwarze Aussig). Struny zasypané cukrem a rozechvěné upřímností. Romantika & laska k popu.
www.2000online.cz/schwarzeaussig

selFbrush
Písničkář Václav Havelka, autor povedené, v pořadí své druhé, desky Three Names (Absent Hour) a majitel charismatického vokálu, který udělal ze skladby Wrong Time, Wrong Place nejsilnější záležitost desky EOST.
www.myspace.com/selfbrush

The Bombers
Jaromír 99, Jára R. (jinak tvůrci komiksu Aloise Nebel) a Joa Kater. Podle vlastních slov nejhorší kapela na světě, podle organizátorů "folk revival". Nechme se překvapit.
www.myspace.com/thebomberspraha

Jirka Imlauf
Na závěr další želízko Houpacích koní - zpěvák, kytarista a také autor po hříchu nedoceněných, originálních básnických textů.
www.myspace.com/houpacikone


podtrženo sečteno:
Chlápci s kytarou na Větruši - memoriál Micka Harveye
5. července 2007 od 16:30, zámeček Větruše, Ústí nad Labem
vstupné: 70 Kč
info: virb.com/chlapciskytarou