Divadlo Archa ožije brechtovským punkovým kabaretem Tiger Lillies

Leckdo ještě pamatuje jejich koncerty v hospodě u Vystřelenýho oka, dnes bez problémů přilákají návštěvu, jenž zvládne do posledního místa zaplnit Divadlo Archa. Tam také 18. září Tiger Lillies představí svoji letošní, sedmi smrtelnými hříchy inspirovanou desku Seven Deadly Sins.

Tiger Lillies Pamětníci vzpomínají na jejich koncerty v žižkovských putykách, naposled návštěva na ně zaplnila do posledního místa Divadlo Archa. Ano, řeč je o Tiger Lillies, který se se svým brechtovským kabaretem vrací na místo činu. 18. září v Arše předvedou především materiál ze svého letošního alba Seven Deadly Sins. Po vstupenkách se ptejte v síti Ticketpro, od 29. srpna budou k mání také na pokladně Divadla Archa.

Hudební jazyk už bezmála dvě dekády fungujícího tria Martyn Jacques (autor písní, zpěv, piano, akordeon), Adrian Huge (bicí, perkuse, hračky) a Adrian Stout (baskytara, pila, zpěv) se vymyká všem hudebním kategoriím. Skladbám, které nesou stopy pouliční opery, předválečného kabaretu, francouzského šansonu, cikánských písní a odkazů na Jacquese Brela a Bertholda Brechta, dominuje hlas Martyna Jacquese, který se jako samouk vyškolil na zpěváka s kastrátskou technikou hlasu.

Temné, drsné a vášnivá písně plné černého humoru a ironie pojednávají o temných stránkách lidské existence. Aktuální deska Seven Deadly Sins (Misery Guts Music) obsahuje jedenáct skladeb, které zhudebňují sedm smrtelných hříchů a ilustrují "lidský pád z nebes do pekel". V bohaté diskografii Tiger Lillies jde už o jednadvacátou položku.

Vedle koncertování po celém světě spolupracovali na řadě projektů – například představení Circa s kanadským tanečním souborem Holy Body Tattoo. Za kultovní muzikál Shockheaded Peter získali prestižní divadelní ocenění Olivier Award. S jednou z aktuálních kolaborací, Mountains of Maddness, pro níž se spojili s Alexanderem Hacke z Einstürzende Neubauten se loni v květnu představili i v Praze.

linky:
www.youtube.com/tigerlilliesofficial
www.myspace.com/tigerlilliesuk
www.tigerlilliesforum.com
www.tigerlilliesbook.com
www.tigerlillies.com