Křest alba Copy and Paste - 21. 5. v klubu Jazz Dock

 

Křest CD „Copy and Paste“ projektu Ostrak Mode proběhne dne 21. května 2016 v pražském klubu Jazz Dock, Janáčkovo nábř. 2, 150 00 Praha 5. Začátek v 19:00 hod. Hostem večera bude zpěvačka Dorota Barová, která zároveň CD Copy and Paste pokřtí.

Zatímco album Josefa Ostřanského je sólová, hodně elektronická záležitost, koncerty, stejně tak jako křest proběhnou ve velmi živém a bezprostředním rockovém nasazení. Skupina se vám představí v obsazení.
Josef Ostřanský - zpěv, kytara, klávesy
(Kuzmich Orchestra, Dunajská vlna, ex - Dunaj, E, Rale)
Miroslav Chyška - kytara, baskytara
(Dan Bárta & Illustratosphere, J.A.R.)
Dano Šoltis - bicí, samply, zpřv
(Vertigo, MaBaSo, IMT Smile, Dunajská Vlna, Yvonne Sanchez, ...)

Vedle skladeb z desky Ostrak Mode v Jazz Docku představí také úplně nové písničky a ohlédnou se i za léty minulými, kdy Ostřanský působil v kapelách Dunaj, E, Rale a Boo. “Počáteční obavy z interpretování loopů a elektronických zvuků z Josefova CD a jejich hraní se během první zkoušky okamžitě rozplynuly. Myslím, že ve spojení s Mirkem Chyškou je provedení jeho autorských skladeb lákadlem pro všechny milovníky tohoto žánru,” říká Šoltis. “S Josefem jsme se postupně seznamovali pět let a z mírného jiskření se Plamen rozhořel při spolupráci na desce. Moc se na společné hraní těšíme,” dodává Chyška.

“Najít spoluhráče je tou nejzásadnější věcí pro zdárné fungování jakékoli skupiny. Vždy jsem byl nepřítelem konkurzů a výběrových řízení. Je potřeba, aby vše vznikalo přirozenou cestou. Jsem šťastný, že mohu hrát právě s Mirkem a Danem. Jsou to opravdoví mistři,” uzavírá Ostřanský, který na křest pozval i svou lektorku zpěvu Hanu Peckovou.

První koncertní ochutnávkou z desky Copy and Paste bylo sólové podání tří skladeb na release párty, pořádané v dubnu u příležitosti premiéry videoklipu Fráze od Filipa Remundy v prostorách vydavatele Polí5.

 

http://www.josefostransky.cz/

https://www.facebook.com/ostrakmode/

https://www.facebook.com/events/911355622310706/