Owen Pallett (ex Final Fantasy) v MeetFactory

Do Prahy se vrací kanadský skladatel, zpěvák, houslista (a také pianista a kytarista) a výrazná postava tamní nezávislé scény Owen Pallett. Znalcům je dobře známou osobností: už pod pseudonymem Final Fantasy v Praze hrál třikrát, zavítal také na Creepy Teepee a točil tu poslední desku Heartland.

Owen PallettDo Prahy se vrací kanadský skladatel, zpěvák, houslista (a také pianista a kytarista) a výrazná postava tamní nezávislé scény Owen Pallett. Znalcům je dobře známou osobností: už pod pseudonymem Final Fantasy v Praze hrál třikrát, zavítal také na Creepy Teepee a v neposlední řadě zde točil poslední, velmi úspěšnou desku Heartland. Následovnice s názvem In Conflict má vyjít ještě letos a materiál z ní zazní v pondělí 5. srpna v pražském klubu MeetFactory.

„Nová nahrávka bude z velké části autobiografická, což je pro mě úplně nová zkušenost. Nikdy jsem nepsal písničky o sobě nebo o svém životě, jelikož si nemyslím, že jsem bůhvíjak zajímavá osoba... Album In Conflict, myslím, nejlépe pochopí lidi na pokraji šílenství. Bojoval jsem se spoustou psychických problémů a místo toho, abych vyhledal profesionální pomoc a začal to řešit, nechal jsem se tím inspirovat. Zkoumal jsem sám sebe z různých, dříve nepoznaných úhlů. Textová a vůbec lyrická část je v rámci mé tvorby poměrně originální, nicméně hudebně jsem, myslím, snadno rozpoznatelný. Jinými slovy, nebude to salsa... Spíš zvláštní kombinace temnoty, disharmonie a velkoleposti.“
-- Owen Pallett, 2012

Vstupenky budou k dostání v předprodejích (např. Ticketportal, který má terminál i v Rekomandu / Polí5) za 300 Kč, na místě bude vstupenka stát 390 Kč. Support bude oznámen brzy.

www.twitter.com/owenpallett
www.owenpalletteternal.com
www.last.fm/event/3619927
www.facebook.com/events/190599231099032
www.songkick.com/events/17055139
www.meetfactory.cz
www.kyeo.net
The Great Elsewhere (video): http://youtu.be/ZslepJpWZkw