Ryan Francesconi – sólová kytara jako orchestr

Nejbližší spolupracovník písničkářky Joanny Newsom přijíždí do České republiky se svým sólovým programem. Na nedávném světové turné Joanny Newsom ke skvěle hodnocenému albu Have To One On Me, působil Ryan Francesconi coby hlavní persona doprovodného souboru při nahrávání i při živých vystoupeních….

RYAN FRANCESCONI Nejbližší spolupracovník oceňované písničkářky Joanny Newsom přijíždí do České republiky se svým sólovým programem. Na nedávném světové turné Joanny Newsom ke skvěle hodnocenému albu Have To One On Me, působil Ryan Francesconi coby hlavní persona doprovodného souboru jak při nahrávání, tak i při živých vystoupeních…. Nyní v Evropě odehraje také několik koncertů v rámci propagace sólového alba Parables.. To vychází 17. ledna na jeho vlastním labelu Rowing At Sea, světově pak v distribuci známé značky Drag City. Jde o první album pod jeho vlastním jménem a Ryan na něm udivuje dokonalou kytarovou technikou. Nechme mluvit Joannu Newsom: „...Je težko uvěřitelné, že to všechno uhraje pouze jednou rukou. Ano, je to sólová hudba, která ale zní jako orchestr. Vzrušující spojení západoafrických, balkánských, barokních a bluegrassových vlivů, které nepřipomíná nic co znám...“.

RYAN FRANCESCONI Ryan Francesconi doposud působil hned v několika sdruženích - Mercury Falls, The Toids nebo Trio Mopmu, které v sobě spojovali elektronické experimenty, východoevropské folklórní ozvěny a indie rock. Parables je prozatím určitě jeho nejosobitější nahrávka, intrumentálně bohatá a neotřelá. Pokud ho k někomu přirovnat, tak snad k Jamesi Blackshawovi, který v Praze nedávno vystupoval coby support legendárních Swans. Ryan Francesconi vystoupí 1. února v Českých Budějovicích v Mighty Baru Velbloud a 2. Února přímo u nás v prodejně Rekomando (Praha 2, Trojanova 9). Spolu s ním na obou koncertech zahraje také Václav Havelka, který představí jak písně svého sólového projektu selFbrush, tak i některé novinky z připravovaného třetího alba jeho skupiny Please The Trees, které se bude nahrávat na podzim pod dohledem proslulého producenta Jonathana Burnsidea (Gary Floy Band, Sleepy Jackson, Melvins, Helios Creed, Consolidated a mnoho dalších).

www.myspace.com/aref
www.are-f.com
www.dragcity.com
www.scrapesound.org