Spravedlivá cesta – Zapojte se do Fair Trade

Od založení Polí pět prodáváme i Fair Trade výrobky. Zpočátku jen pár čajů a káv, dnes několik desítek druhů pochutin. Nemáme rádi doktriny, tyhle věci nabízíme především kvůli kvalitně a chutnosti, ovšem sociální aspekt není zanedbatelný – ostatně na jeho podporu probíhá 6.5. „Den pro Fair Trade“.

Tato mezinárodní oslava Fair Trade každoročně připadá na druhou květnovou sobotu. Každým rokem se tento den stává významnějším. Hlásí se k němu organizace z cca 70 zemí světa. V ČR jej od roku 2005 pořádá Společnost pro Fair Trade ve spolupráci s dalšími organizacemi.
Letos proběhne český Den pro Fair Trade mimo jiné formou happeningu Spravedlivá cesta dne 6. května 2008. Heslem „ZAPOJTE SE DO FAIR TRADE“ chce apelovat na spotřebitelskou veřejnost, aby nakupováním Fair Trade výrobků podporovala drobné producenty v chudých zemích a na maloobchodníky, aby ve vyšší míře nabízeli výrobky Fair Trade. Dostupnost Fair Trade výrobků v běžné maloobchodní síti v ČR je totiž stále velmi neuspokojivá. Hlavním mediálním partnerem akcí konaných v rámci Dne pro Fair Trade je Český rozhlas.

Více se dozvíte na www.fairtrade.cz