Žid Jakub - Demiurgos

Polí5

EPP 018-9

Skladem


81,81

99,00


Film Jakuba Žida překvapivě není pseudodokumentem, ale klasickým hraným snímkem. Na ploše necelé hodiny je rozehrána groteska o podstatě lidské existence. Stvořitel je infantilní šílenec (neodolatelně ztvárněn básníkem Stylusem). Jeho andělé nemají křídla, nýbrž oči na stopkách. A všechno, úplně všechno je jinak...

DemiurgosPříprava, natáčení a střih trvaly celý rok. Kromě poslední dokončovací fáze vše (námět, scénář, kamera, režie, dekorace, kostýmy…) – pode vším je podepsán Jakub Žid. Snad lze napovědět (bez vyzrazení hlavní pointy), že významnou roli hraje model světa. Pokud vydržíte velmi dlouhé titulky (velmi efektní práce s hlínou a vodou) nezapoměňte shlédnout i bonus!

Pro zajímavost – v krátké střihové scéně se mihne celá pleáda současné „protoundergroundové“ scény (počínaje kmenovou kapelou Skrytý půvab byrokracie, přes BBP, dramatikem SdCh až k posluchačckému okruhu a rodinému zázemí).

Postprodukce se stále více blíží profesionální úrovni, což je zásluha Romana Kollinera (střih, postsynchrony, hudební manipulace).

(české znění bez titulků, celkový čas 53 min.)

Vydalo: Polí5 2009