Biorchestr - IO

Polí5

2014

1002517

Skladem


45,45

55,00


Brněnské alterfolkové trio v čele s Alešem Pilgrem (Květy, Ty syčáci) a jejich třetí album.

 

recenze na musicserver.cz: http://musicserver.cz/clanek/49310/biorchestr-io/

recenze na tyden.cz: http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/hudba/takove-domaci-muzicirovani-a-sklizen-biosezony_325792.html

vydává Polí5 v roce 2014

Na albu najdete jedenáct skladeb, z nichž některé mají bezesporu potenciál hitů, ale s netriviálnímni autorskými texty a nápaditými vlastními aranžemi. Vše je zabaleno do vulkánovitého digipacku, ve kterém použili Martin Kyšperský a Petr Hegiy dětské kresby Floriána Bolomského. Io je nejžhavější měsíc Jupitera, který je plný aktivních vulkánů a na webových stránkách si můžete koupit pozemky na jeho povrchu, čímž pomůžete kapele s pokrytím výrobních nákladů.

Deska byla natočena ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka a oproti starším albům Biorchestru je divočejší, zvukově bohatší a na tři hudebníky až neuvěřitelně pestrá a plná překvapení. Jedná se o mocnou dávku pozitivního existencialismu a pádnou odpovědí na povrchní rozjásanost rádiových velehitů i stylizovanou temnost rádoby articistních skladeb. Biorchestr tak pokračuje v úspěšném hledání cest neprošlapaných ve vesměs tuctovém a nudícím světě české populární hudby. Album Io svou energií léčí podzimní chmury, podporuje letní hravost a je široce rozkročeno od tanečních bítů, latiny přes tradičnější ozvuky písničkářství až po kytarově zemitější skladby.